Aktualności

Wsparcie dla działkowców z Ostrołęki, Rzekunia i Kamieńczyka

2020.07.17 14:00 , aktualizacja: 2020.07.17 15:58

Autor: oprac.na podst. mat. Biura Prasowego UMWM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

umowy podpisują przedstawiciele samorządu Mazowsza oraz samorzadów lokalnych Ostołęki i Rzekunia Dotację (34 tys. zł)...

Dzięki wsparciu samorządu województwa uda się zrealizować wyczekiwane społecznie inwestycje podnoszące komfort życia mieszkańców oraz promujące aktywny styl życia. Dotację (34 tys. zł) otrzymają trzy ogródki działkowe z Ostrołęki i Rzekunia (pow. ostrołęcki) oraz jeden z Kamieńczyka w powiecie wyszkowskim (6 tys. zł). Działkowcy otrzymane środki przeznaczą na remonty, naprawę dróg dojazdowych do działek, przebudowę instalacji wodociągowej, a także na zakup specjalnego traktorka do koszenia trawy.

 

MIAD to jeden z programów wsparcia Samorządu województwa mazowieckiego. Jego głównym celem jest budowa i modernizacja infrastruktury ogrodowej, a przez to poprawa jakości wypoczynku i rekreacji na działkach. Ponadto program ma zachęcać do prowadzenia aktywnego i zdrowego trybu życia, a także ochrony środowiska i przyrody. To ważne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, seniorów i osób niepełnosprawnych. Wsparcie z budżetu Mazowsza otrzyma w sumie 78 rodzinnych ogródków działkowych. Decyzją radnych województwa mazowieckiego na ten cel przeznaczonych będzie ponad 665 tys. zł. Działkowcy będą m.in. remontować ogrodzenia, montować oświetlenie i kupować sprzęt do pielęgnacji zieleni.

 

– Coraz częściej również w miastach szukamy miejsc oddechu i spokoju. Taką przestrzeń oferują nam ogródki działkowe. Od kilku lat odzyskujące swoją dawną dużą popularność ROD-y są dziś miejscem spotkań całych rodzin. Środkami z budżetu Mazowsza chcemy pomóc w ich remontach i unowocześnianiu – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Działkowcy mogli liczyć nawet na 40 proc. dofinansowania do kosztów swojej inwestycji. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego projektu to 10 tys. zł. Wnioski do programu mogły składać jednostki samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego, maksymalnie po jednym wniosku na każdy ROD znajdujący się na terenie danej jst.  W ubiegłym roku w ramach programu dofinansowane zostały 83 projekty. Ponad 700 tys. zł przeznaczono m.in. na remont świetlic, instalację monitoringu, wymianę ogrodzeń oraz modernizację budynków administracji ogródków działkowych.

 

Lista beneficjentów

Miasto Ostrołęka

ROD "CZECZOTKA"

Przebudowa instalacji wodociągowej – etap II

10 000 zł

Miasto Ostrołęka

ROD "BEMOWO"

Naprawa drogi dojazdowej do: działek, parkingów i biura w ROD „Bemowo”

10 000 zł

Miasto Ostrołęka

ROD "ENERGETYK"

Remont i wyposażenie „Domu Działkowca”

10 000 zł

Gmina Rzekuń

ROD " CZARNOWIEC"

Zakup traktorka ogrodowego z funkcją koszenia dla Stowarzyszenia Ogród Działkowy  "Czarnowiec"
w Gminie Rzekuń

 

4 000 zł

Gmina Wyszków

ROD "KAMIEŃCZYK"

Zakup i montaż elementów siłowni zewnętrznej
w ROD „KAMIEŃCZYK”

6 000 zł

 

Liczba wyświetleń: 142

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.