Aktualności

Otwarcie zmodernizowanych ulic w Małkini Górnej

2020.07.20 10:55 , aktualizacja: 2020.07.20 15:16

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska podczas przemówienia. Janina Ewa Orzełowska...
  • Uczestnicy uroczystości stoją w rzędzie na chodniku. Inwestycja była możliwa...
  • Fragment zmodernizowanej drogi. W tle stoją zaparkowane samochody. Dzięki modernizacji ulic...

Ulice Piaskowa i Lipowa w Małkini Górnej (pow. ostrowski) przeszły modernizację. Wsparciem w realizacji były środki z funduszu dróg samorządowych. W uroczystym otwarciu inwestycji wzięła udział członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

– Modernizacja ul. Piaskowej i Lipowej wpłynie na komfort życia mieszkańców i poprawi warunki komunikacyjne. Dotyczy to zarówno ruchu kołowego, jak i pieszego. Cieszy fakt, że Małkinia Górna inwestuje w bezpieczeństwo – powiedziała członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

 

Modernizacja ulic Piaski oraz Lipowej obejmowała m.in. utwardzenie nawierzchni, wykonanie chodników, odwodnienia powierzchniowego, kanalizacji deszczowej, a także przebudowę naziemnej linii telekomunikacyjnej na podziemną. Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 1,7 mln zł. Ponad połowa tej kwoty pozyskana została w ramach solidarnościowego funduszu dróg samorządowych.

Liczba wyświetleń: 182

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.