Aktualności

OSP Kozienice z nowym wozem

2020.07.20 12:50 , aktualizacja: 2020.07.27 12:56
Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Pamiątkowe zdjęcie grupowe Samorząd Mazowsza...

Samorząd Mazowsza dofinansuje zakup 66 średnich i ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych dla strażaków ochotników z Mazowsza. Jeden z nich trafi do OSP Kozice (gmina Trojanów) z powiatu garwolińskiego. W sumie na realizację całego zadania przeznaczono 6,6 mln zł. Dodatkowo miasto Garwolin otrzyma środki na zakup nożyc hydraulicznych z zasilaniem akumulatorowym.

 

Nie tylko na walkę z pandemią

– W tym roku to już kolejne wsparcie, które przeznaczamy na doposażenie mazowieckich OSP. W związku z pandemią zakupiliśmy dla nich środki ochrony osobistej, udało się również wygospodarować środki na remonty strażnic, a teraz na dofinansowanie do zakupu wozów strażackich. W sumie w ciągu ostatnich kilkunastu lat na wsparcie OSP przeznaczyliśmy już blisko 117 mln zł – mówi członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

 

W ramach naboru wpłynęło 78 wniosków. Ostatecznie wsparcie trafi do 66 samorządów, w tym 1 z powiatu garwolińskiego. Każdy z nich otrzyma dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP. W sumie na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył 6,6 mln zł. Dodatkowo miasto Garwolin otrzymało 35 tys. zł wsparcia na zakup nożyc hydraulicznych z zasilaniem akumulatorowym.

 

Dla wspólnego bezpieczeństwa

– Dobrze wyposażona jednostka OSP to większe bezpieczeństwo mieszkańców i druhów. Dlatego w naszym budżecie zawsze staramy się znaleźć dodatkowe środki, które możemy przeznaczyć m.in. na zakup nowoczesnych samochodów strażackich – dodaje członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.  

 

Wsparcie Samorządu Województwa Mazowieckiego jest jednym z elementów tzw. montażu finansowego, który pozwala OSP zakupić samochody ratowniczo-gaśnicze. Uwzględnia on m.in. środki z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej z przeznaczeniem na fundusz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, zakładów ubezpieczeń, czy też środków samorządowych oraz jednostek OSP.

Liczba wyświetleń: 109

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.