Aktualności

Aparat RTG dla Sochaczewa

2020.07.23 14:25 , aktualizacja: 2020.07.27 12:34
Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Uczestnicy uroczystości stoją obok aparatu RTG Sprzęt dyrekcji i...
Uroczystość przekazania sprzętu Szpital w Sochaczewie to...

Szpital powiatowy w Sochaczewie otrzymał mobilny aparat RTG z ramieniem C. Sprzęt dyrekcji i personelowi placówki przekazali marszałek Adam Struzik i radny Mirosław Adam Orliński.

 

Wspieramy mazowieckie szpitale

Szpital w Sochaczewie to jedna z ponad 70 mazowieckich placówek, która otrzymała wsparcie dzięki realizowanemu przez samorząd Mazowsza projektowi unijnemu. Do szpitala trafił m.in. mobilny aparat RTG z ramieniem C, a także 20 kardiomonitorów, 2 centrale monitorujące oraz ponad 17,8 tys. środków ochrony osobistej, w tym maseczki, kombinezony, gogle i przyłbice.

 

Samorząd Mazowsza jako pierwszy polski region uruchomił środki unijne na walkę z koronawirusem. W ramach projektu: „Zakup niezbędnego sprzętu i adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” do mazowieckich szpitali trafiło w sumie ponad 4,5 miliona środków ochrony osobistej oraz 3,5 tys. sztuk sprzętu specjalistycznego.

 

150 mln zł na walkę z wirusem

Projekt „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” jest realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość projektu wynosi 150 mln zł, z tego 124,9 mln zł pochodzi z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Mazowsze jako pierwsze województwo w kraju uruchomiło środki unijne na ten cel.

 

Zestawienia znaków dla RPO WM 2014-2020: znak Funduszy Europejskich, barwy RP, znak marki Mazowsze oraz znak Unii Europejskiej

Liczba wyświetleń: 355

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.