Aktualności

Gmina Liw bardziej eko

2020.07.29 13:15 , aktualizacja: 2020.08.03 11:33
Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Pamiątkowe zdjęcie z symbolicznym czekiem Gmina Liw otrzyma blisko...
Wójt przemawia, członkowie zarządu siedzą przy stole Umowę podpisali: członkowie...

Dzięki funduszom europejskim w gminie Liw w czterech budynkach użyteczności publicznej i 24 mieszkalnych wymienione zostaną stare systemy grzewcze na niskoemisyjne i ekologiczne urządzenia. W ramach projektu wykonane będą także instalacje odnawialnych źródeł energii (OZE).

 

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzymał prawie 860 tys. zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Umowę w tej sprawie podpisali: członkowie zarządu Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz wójt gminy Liw Bogusław Szymański.

 

Publiczne i prywatne

Gmina Liw inwestuje fundusze unijne w wymianę pieców. Modernizacje będą prowadzone w 24 budynkach mieszkalnych oraz w Samorządowej Szkole Podstawowej w Liwie, Liwskim Centrum Kultury, Samorządowej Szkole Podstawowej w Starejwsi oraz Samorządowym Przedszkolu w Wyszkowie. Przestarzałe kotły grzewcze zostaną wymienione na kotły gazowe i na biomasę. W budynkach jednorodzinnych będzie to 10 kotłów gazowych i 14 na biomasę. Natomiast w budynkach użyteczności publicznej zamontowane zostaną piece gazowe oraz instalacje OZE.

 

Ekologicznie i ekonomicznie

Realizacja projektu przyczyni się do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i pyłów. Wpłynie również na poprawę jakości powietrza, a także obniżenie kosztów zużycia energii cieplnej i elektrycznej. Całkowity koszt projektu to ponad 1,1 mln zł.

Liczba wyświetleń: 326

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.