Aktualności

Warszawski „Meditrans” uzyskał 6 nowych ambulansów sanitarnych

2020.08.05 15:00 , aktualizacja: 2020.08.10 14:35

Autor: Jolanta Czajkowska (WSPRiTS „Meditrans” w Warszawie), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

 • Pięć ambulansów stojących na placu w układzie wahlarzowym, przed nimi ratownik, po prawej Elżbieta Lanc przed mikrofonem obk której dyrektor firmy. Nowe, świetnie wyposażone...
 • Elżbieta Lanc stoi przed trybunką i mówi do mikrofonu, po prawej stoi dyrektor firmy. – To kolejny ważny dzień...
 • Pamiątkowe zdjęcie ośmioro uczestników spotkania, stoją w rzędzie na placu na tle 2 karetek. Pamiątkowe zdjęcie...
 • Wnętrze ambulansu medycznego, na tle wyposażnie stoi ratownik. Nowe ambulanse wyposażone...
 • Pamiątkowe zdjęcie uczestników uroczystości, stoją w rzedzie na tle 2 karetek. Uczestniczyli m.in....
 • Tylna szyba ambulansu medycznego, z napisami identyfikacyjnymi. Obecnie WSPRiTS „Meditrans”...

Dzięki nowoczesnym ambulansom pacjenci warszawskiego pogotowia ratunkowego mogą liczyć na szybszą pomoc. Uroczyste przekazanie do użytku 6 nowych karetek dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” odbyło się na terenie Oddziału przy ul. Woronicza 19. W wydarzeniu uczestniczyli reprezentanci samorządu województwa, m.in. członek zarządu Elżbieta Lanc.

– To kolejny ważny dzień dla ratownictwa medycznego Warszawy i Mazowsza. Jestem przekonana, że te nowe, świetnie wyposażone ambulanse skutecznie pozwolą nieść szybką pomoc medyczną mieszkańcom w tym rejonie operacyjnym. Codzienna, ofiarna praca wszystkich pracowników, całego personelu „Meditrans”, szczególnie obecnie, w czasie groźnej i wciąż trwającej pandemii, jest najważniejsza. Za ten wysiłek i poświęcenie w imieniu zarządu i całego samorządu województwa serdecznie dziękuję dyrekcji, ratownikom i całej załodze – podkreśliła członek zarządu Mazowsza Elżbieta Lanc.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. wiceprzewodniczący sejmiku Mazowsza Marcin Podsędek, radni województwa mazowieckiego Anna Brzezińska, Urszula Kierzkowska i Bartosz Wiśniakowski, wiceprezydent m.st. Warszawy Paweł Rabiej, a także gospodarz uroczystości, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” SP ZOZ w Warszawie, dr Karol Bielski.

 

Karetki wyposażone są w najnowszej generacji sprzęt medyczny, jak: defibrylator transportowy, respirator transportowy, urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, transporter i nosze transportowe oraz krzesełko kardiologiczne samojezdne. Zakupione zostały ze środków własnych WSPRiTS „Meditrans” za ponad 3,2 mln zł.

 

Nowe ambulanse pomogą w zapewnieniu szybkiej i profesjonalnej pomocy pacjentom, zastępując stare, wysłużone już karetki. Podniosą też komfort codziennej, ciężkiej pracy personelu zespołów ratownictwa medycznego – co jest tak ważne szczególnie obecnie, w okresie pandemii.  

 

Ambulanse trafią do 6 miejsc wyczekiwania zespołów ratownictwa medycznego – oddziałów WSPRiTS „Meditrans”:

 • Oddział Bielany Oś. Wrzeciono,
 • Oddział Ursynów,
 • Oddział Mokotów Oś. Stegny,
 • Oddział Targówek – Oś. Podgrodzie,
 • Oddział Konstancin Jeziorna,
 • Oddział Mroków.

Dla warszawskiego pogotowia ratunkowego inwestowanie w nowoczesne karetki jest jednym z priorytetów –  im szybszy czas dotarcia do pacjenta, tym większa szansa na udzielenie profesjonalnej pomocy. Dlatego już wkrótce zakupionych zostanie 10 kolejnych nowych ambulansów.

Obecnie WSPRiTS „Meditrans” SPZOZ dysponuje 74 ZRM, w tym 12 specjalistycznymi ZRM i 62 zespołami podstawowymi, które zlokalizowane są w 36 miejscach wyczekiwania. Liczba zatrudnionych pracowników wynosi 1500 osób. W ciągu doby realizowanych jest ponad 500 wyjazdów do wypadków i nagłych zachorowań.

Liczba wyświetleń: 419

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.