Aktualności

Ponad 1,3 mln zł na przebudowę ulicy Słowackiego w Pionkach

2020.08.07 13:10 , aktualizacja: 2020.08.10 14:15

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Wicemarszałek Rafał Rajkowski wraz z burmistrzem i skarbniczką stojąc trzymają plakat tekturowy informujacy o inwestycji. Ulica Słowackiego w...
  • Wicemarszałek Rafał Rajkowski wraz z burmistrzem i skarbniczką siedzą za stołem i podpisują dokumenty. Umowy podpisali...
  • Wicemarszałek Rafał Rajkowski wraz z burmistrzem i skarbniczką siedzą za stołem z rozstawionymi mikrofonami. Od lewej: skarbnik miasta...

Ulica Słowackiego w Pionkach zostanie gruntownie przebudowana. Powstaną m.in. wydzielone i bezpieczne ciągi piesze i rowerowe. Wartość inwestycji to ponad 2,1 mln zł, z czego 1,3 mln zł wyniesie dofinansowanie z budżetu Mazowsza.

 

Umowy w tej sprawie w Urzędzie Miasta Pionki podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski i burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk.

 

Wicemarszałek Rafał Rajkowski złożył gratulacje burmistrzowi, radnym miasta Pionki oraz całemu zespołowi tworzącemu projekt przebudowy ulicy Słowackiego. – Mamy z Panem burmistrzem wiele sposobności, aby rozmawiać o tym co ważne dla miasta Pionki. Pojawiło się kilka nowych ciekawych projektów, o których rozmawialiśmy. Kilka z nich z pewnością znajduje się w zainteresowaniu zarządu województwa mazowieckiego – podkreślił wicemarszałek.

 

Inwestycja obejmuje przebudowę ulicy Słowackiego w Pionkach od skrzyżowania (ul. Zakładowa) do drogi powiatowej (ul. Żeromskiego). W wyniku modernizacji powstaną wydzielone i bezpieczne ciągi piesze i ścieżka rowerowa dwukierunkowa z utworzeniem pasa zieleni izolacyjnej. Ponadto przebudowanych zostanie 6 skrzyżowań z wyniesioną powierzchnią, których celem jest ograniczenie prędkości pojazdów. Przy szkole podstawowej zamontowane zostaną barierki ochronne, które ograniczą możliwość wtargnięcia na jezdnię.

 

Samorząd Mazowsza na ten cel przeznaczy 1,3 mln zł. Inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego".

Liczba wyświetleń: 160

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.