Aktualności

200 tys. zł od samorządu Mazowsza na bazę sportową w Węgrowie i Sadownem

2020.08.12 14:20 , aktualizacja: 2020.08.13 11:28

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Trzy kobiety i jeden męzczyzna stoją w rzędzie, pozując do zdjęcia pamiątkowego. Dzięki środkom z budżetu...
  • Te same trzy kobiety i jeden męzczyzna siedzą za stołem prezydialnym i podpisują dokumenty urzedowe. Umowy podpisali Elżbieta...
  • Kilkunaścioro uczestników spotkania siedzi pojedynczo na sali, zachowując dystans. Uczestnicy spotkania 12...

Budowa placu sportowo-rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie oraz przebudowa sali  gimnastycznej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem to inwestycje, które jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane przy wsparciu samorządu Mazowsza.

 

Umowy w tej sprawie 12 sierpnia podpisali Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa, Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa oraz beneficjenci.

 

– Projekty sportowe, które uzyskają wsparcie z budżetu Mazowsza to często inwestycje, które nie mogłyby być zrealizowane, gdyby nie nasza pomoc. A przecież nowa sala sportowa, kort tenisowy czy siłownia to więcej niż tylko obiekty, to inwestycja w zdrowie i kondycję Mazowszan, które w czasie pandemii i przymusowego zamknięcia mogły zostać przez wielu zaniedbane – mówi Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

– Dzięki środkom samorządu Mazowsza, przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Węgrowie powstanie plac sportowo-rekreacyjny, a w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem przebudowana zostanie sala gimnastyczna. To bardzo dobra informacja nie tylko dla beneficjentów, ale przede wszystkim uczniów, którzy będą mogli cieszyć się komfortem podczas realizacji swoich sportowych pasji – podkreśla Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

Na realizację programu MIWIS MAZOWSZE 2020 Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył w tym roku ponad 10 mln zł. Maksymalne dofinansowanie projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Ponadto każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie. Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza jeszcze w tym roku zostanie zrealizowanych 115 inwestycji.

 

Do programu mogły zgłaszać się gminy i powiaty z terenu województwa mazowieckiego. Szansę na wsparcie z budżetu województwa miały projekty dotyczące budowy nowych, modernizacji i remontu już istniejących obiektów sportowych, w tym m.in.: hal i boisk sportowych, boisk sportowych wielofunkcyjnych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych i sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptrack, street workout), placów sportowo-rekreacyjnych.

 

Lista inwestycji w mieście i powiecie Węgrów:

 

Lp.

Nazwa Beneficjenta

Nazwa zadania

Kwota dofinansowania

1

Miasto Węgrów

Budowa placu sportowo-rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jana Pawła II w Węgrowie

100 000 zł

2

Powiat węgrowski

Przebudowa sali  gimnastycznej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem

100 000 zł

 

Liczba wyświetleń: 225

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.