Aktualności

Blisko milion od samorządu Mazowsza na bazę sportową dla subregionu płockiego

2020.08.17 14:10 , aktualizacja: 2020.08.17 20:04

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Pięciu mężczyzn stoi w szeregu, pozując podczas spotkania do pamiątkowego zdjęcia. Pamiątkowe zdjęcie...
  • Marszałek Adam Struzik siedzi za stołem prezydialnym, mówi do słuchających go uczestników spotkania. Po prawej siedzi wicemarszałek Wiesław Raboszuk. Występuje marszałek Adam...
  • Trzech uczestników spotkania siedzi za stołem prezydialnym - podpisują dokumenty. Umowy podpisują: prezydent...
  • Siedzą obo siebie za stołem prezydialnym, od lewej: prezydent miasta Płocka Andrzej Nowakowski, marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Wiesław Raboszuk. Od lewej: prezydent miasta...

Modernizacja hali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Nowym Miszewie, budowa boiska do gry w piłkę ręczną przy Szkole Podstawowej Nr 21 w Płocku czy przebudowa i modernizacja bieżni i boiska szkolnego w Rościszewie to inwestycje, które jeszcze w tym roku zostaną zrealizowane z budżetu Mazowsza. W ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020 w subregionie płockim zostanie zrealizowanych 10 projektów. 17 sierpnia marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Wiesław Raboszuk podpisali umowy z beneficjentami.

 

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik tegoroczna edycja programu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. – W tym roku wpłynęło 235 wniosków, a całkowita kwota dofinansowania, o jaką ubiegali się w nich samorządowcy, przekroczyła trzykrotnie pulę, którą przeznaczyliśmy na realizację tego programu. To pokazuje, że ta inicjatywa jest potrzebna. Samorządowcy widzą  realne efekty tego wsparcia i aplikują o środki. Z rozmów z beneficjentami wiemy, że często pomoc z budżetu Mazowsza domyka budżet takiego przedsięwzięcia.

 

Na realizację Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2020 Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył w tym roku ponad 10 mln zł. Maksymalne dofinansowanie projektu nie mogło przekroczyć 200 tys. zł i wynieść więcej niż 75 proc. kosztów kwalifikowalnych. Każdy samorząd mógł złożyć tylko jeden wniosek na jedno zadanie. Dzięki wsparciu samorządu Mazowsza jeszcze w tym roku zostanie zrealizowanych 115 inwestycji, z czego 10 w subregionie płockim.

– To ważne z punktu widzenia mieszkańców inwestycje, dlatego chcemy pomóc mazowieckim gminom w ich realizacji. Pomożemy nie tylko w remontach tych już wysłużonych obiektów sportowych, ale też w budowaniu nowych, takich jak np. skateparki dla młodzieży czy siłownie dla starszych – podsumowuje wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

Do programu mogły zgłaszać się gminy i powiaty z  województwa mazowieckiego. Szansę na wsparcie z budżetu województwa miały projekty dotyczące budowy nowych, modernizacji i remontu już istniejących obiektów sportowych, w tym m.in.: hal i boisk sportowych, boisk sportowych wielofunkcyjnych, kortów tenisowych, skateparków, lodowisk, obiektów do uprawiania sportów wodnych i sportów miejskich (siłownie plenerowe, pumptrack, street workout), placów sportowo-rekreacyjnych.

 

Lista inwestycji, które zostaną zrealizowane w subregionie płockim:

Lp.

Nazwa Beneficjenta

Nazwa zadania

Dofinansowanie

1

Gmina Bielsk

Budowa infrastruktury sportowej na boisku szkolnym w miejscowości Bielsk

100 000 zł

2

Gmina Bodzanów

Modernizacja hali gimnastycznej ZPO w Nowym Miszewie

100 000 zł

3

Miasto i Gmina Drobin

Remont sali gimnastycznej w Łęgu Probostwie

90 000 zł

4

Gmina Nowy Duninów

Rozbudowa kompleksu sportowego przy Szkole Podstawowej w Nowym Duninowie poprzez budowę skoczni w dal oraz strefy workout

99 375 zł

5

Powiat Gostyniński

Modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy Gostynińskim Centrum Edukacyjnym

100 000 zł

6

Gmina Mochowo

Budowa boiska wielofunkcyjnego w m. Bożewo Nowe, gm. Mochowo

100 000 zł

7

Gmina Pacyna

Remont sali gimnastycznej ogólnodostępnej w Szkole Podstawowej w Pacynie

90 000 zł

8

Gmina - Miasto Płock

Budowa boiska do gry w piłkę ręczną przy Szkole Podstawowej Nr 21

100 000 zł

9

Gmina Rościszewo

Przebudowa i modernizacja bieżni i boiska szkolnego w miejscowości Rościszewo gm. Rościszewo

100 000 zł

10

Gmina - Miasto Sierpc

Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sierpcu

90 000 zł

Liczba wyświetleń: 145

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.