Aktualności

Nowe piece dla trzech gmin

2020.08.21 12:40

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Zdjęcie pamiątkowe z symbolicznym czekiem Dofinansowanie otrzyma m....
  • Pamiątkowe zdjęcie grupowe Gmina Winnica dostanie 1,5...
  • Sygnotariusze umowy trzymają symboliczny czek Ponad 1,6 mlz zł trafi do...

Gmina Załuski zainwestuje ponad 1,6 mln zł ze środków unijnych w wymianę węglowych źródeł ciepła na niskoemisyjne nowoczesne urządzenia grzewcze. Do gmin Strzegowo i Winnica trafi na ten cel po blisko 1,5 mln zł wsparcia unijnego. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekty otrzymają łącznie ponad 4,6 mln zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Umowy w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, wójt gminy Załuski Kamil Koprowski, wójt gminy Strzegowo Wiesław Zalewski oraz wójt gminy Winnica Robert Wróblewski. Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów unijnych reprezentowała zastępca dyrektora do spraw EFS Elżbieta Szymanik.

 

Czyste powietrze w gminie Strzegowo

 

Gmina Strzegowo przeznaczy środki unijne na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych przez wykorzystanie urządzeń na biopaliwa i OZE. W ramach przedsięwzięcia planowana jest wymiana 63 kotłów węglowych na ekologiczne urządzenia, w tym: 32 na pellet, 29 gazowe, 2 na holzgas. W ramach projektu wykonane zostaną także 2 instalacje pomp ciepła i 10 instalacji fotowoltaicznych. Będą one zamontowane w 73 gospodarstwach indywidualnych w gminie Strzegowo. Koszt projektu to ponad 1,8 mln zł, z czego 1,5 mln zł pokryje unijne doifinansowanie.

 

Gmina Załuski stawia na ekologię

 

Dzięki ponad 1,6 mln zł dofinansowania w gminie Załuski zostaną wymienione przestarzałe i nieekologiczne urządzenia grzewcze na wykorzystujące odnawialne źródła energii (OZE). Nowe niskoemisyjne piece zostaną zamontowane w 36 indywidualnych gospodarstwach domowych oraz w dwóch obiektach użyteczności publicznej, podłączonych do jednej instalacji grzewczej. Łącznie zainstalowanych będzie 37 instalacji, w tym: 20 gazowe, 10 na pellet, 5 pomp ciepła, 1 na holgas i 1 ogrzewanie gazowe w budynkach szkoły podstawowej w Szczytnie.

 

Gmina Winnica dba o naturalne środowisko

 

Inwestycja dotyczy wymiany pieców na automatyczne na biomasę, gazowe, olejowe, pompy ciepła oraz zgazowujące drewno. W ramach projektu zostaną również wybudowane instalacje fotowoltaiczne oraz solarne w obiektach mieszkalnych. Wykonane będą również prace termomodernizacyjne w budynku użyteczności publicznej. Będzie to 95 instalacji – 37 kotłów gazowych, 9 kotłów na biomasę, 9 kotłów zgazowujących drewno, 5 powietrznych pomp ciepła, kocioł olejowy, 21 instalacji fotowoltaicznych i 13 zestawów kolektorów słonecznych. Projekt o wartości ponad 2,5 mln zł otrzyma 1,5 mln zł unijnego wsparcia.

Liczba wyświetleń: 251

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.