Aktualności

Konwent wójtów i burmistrzów powiatu płońskiego przeciwko podziałowi Mazowsza

2020.08.26 14:05 , aktualizacja: 2020.08.28 12:23

Autor: Oprac. na podstawie zebranych informacji, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Za stołem prezydialnym jeden pan stojąc mówi do mikrofonu, dwaj inni siedzą po jego prawej stronie. Występuje wójt gminy Płońsk...
  • Kilkunastu uczestników spotkania siedzi za stołem prezydialnym w kształcie litery U, obstawiając dwa boki stołu. W spotkaniu z...
  • Czworo uczestników spotkania (w tym jedna kobieta) siedzi w rzędzie po prawej stronie stołu prezydialnego. (fot. Emil Sawicki).
  • Czworo uczestników spotkania siedzi w rzędzie po lewej stronie stołu prezydialnego. (fot. Emil Sawicki).

Podczas posiedzenia Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Płońskiego w Nowych Olszynach, 26 sierpnia, samorządowcy jednogłośnie przyjęli Stanowisko w sprawie zachowania integralności województwa mazowieckiego. Wyrazili sprzeciw wobec planów podziału Mazowsza i rozdzielenia Warszawy od reszty województwa. Pomysł podziału Mazowsza winien być poddany szerokim konsultacjom społecznym oraz uzależniony od ich wyniku.

 

Przedstawiciele płońskich i nowodworskich samorządów gminnych i powiatowych omówili również sytuację portu lotniczego Warszawa-Modlin. Ponadto z udziałem przedstawiciela Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dyskutowano o realizacji inwestycji pn. „Budowa drogi ekspresowej S7 Olsztynek – Płońsk, odc. Napierki – Płońsk” (plany związane z przebudową drogi Płońsk – Czosnów) i „Przebudowa drogi krajowej nr 10 Szczecin – Płońsk”. Samorządowcy omówili też problemy JST w związku z epidemią Covid-19 i powrotem dzieci do szkół 1 września oraz problemy dotyczące gospodarki odpadami.

 

W spotkaniu wzięli udział m.in. marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk, wójt gminy Płońsk Aleksander Jarosławski, wójt gminy Załuski Kamil Koprowski, burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski. Obecny był także radny województwa mazowieckiego Artur Czapliński (klub sejmikowych radnych Prawo i Sprawiedliwość).

 

Przed kilku dniami uchwały w sprawie zachowania integralności Mazowsza przyjęli, podczas odbytych sesji, radni gminy Siemiątkowo, pow. żuromiński; radni miasta i gminy Drobin w powiecie płockim oraz radni gminy Mochowo w powiecie sierpeckim.

Liczba wyświetleń: 373

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.