Aktualności

Szkolenia dla kierowców ze wsparciem samorządu Mazowsza

2020.08.27 12:05
Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Zbiorowe zdjęcie uczestników W Radomiu odbyło się...
Rozmowa z dziennikarzami Szkolenia odbywają się...

W drugiej edycji praktycznych szkoleń na Torze Modlin weźmie udział 440 kierowców z Mazowsza. Mieszkańcy subregionu radomskiego zainteresowani szkoleniem mogą zgłaszać się do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu. Nabór rusza na początku września.

 

W spotkaniu na temat szkoleń kierowanych do mieszkańców subregionu radomskiego uczestniczyli wicemarszałek Rafał Rajkowski, radny województwa Tomasz Śmietanka, dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej Aleksander Kornatowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu Marcin Ciężkowski  oraz ubiegłoroczni kursanci.

Szkolenia odbywają się dzięki połączeniu sił Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej oraz wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego.

 

– WORD-y prowadzą szereg akcji, które mają przede wszystkim za cel uświadomienie konieczności bezpiecznych zachowań użytkowników ruchu drogowego. Zorganizowane przez nas specjalistyczne szkolenia dla kierowców z dwóch grup wiekowych mają charakter informacyjny, ale też stwarzają możliwość sprawdzenia umiejętności praktycznych na płycie poślizgowej, czyli w sytuacji kontrolowanej i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności – zaznacza wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

Dla starszych i młodszych

Swoje umiejętności będą doskonalić kierowcy najmniej doświadczeni w wieku 18–24 lat i seniorzy powyżej 55. roku życia. Szkolenia będą odbywać się na Torze Modlin. Zarząd województwa przeznaczył na tegoroczną edycję 600 tys. zł. Udział w przedsięwzięciu weźmie 440 osób. Nabór w Radomiu ruszy na początku września.

 

Praktyczne umiejętności 

W trakcie szkolenia organizowanego na Torze Modlin uczestnicy wezmą udział w zajęciach teoretycznych oraz praktycznych. Zajęcia z teorii poszerzą wiedzę uczestników m.in. o ruchu drogowym czy wpływie alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych. Natomiast dzięki ćwiczeniom praktycznym kierowcy będą mieli okazję doskonalić swoje umiejętności np. manewrowania pojazdem i radzenia sobie w trudnych sytuacjach pod okiem instruktora techniki jazdy. Jazdy doszkalające będą odbywać się na specjalnym torze i płycie poślizgowej.

– Coraz częściej słyszymy o tragicznych wypadkach z udziałem pieszych i rowerzystów. Te szkolenia mają pomóc zarówno starszym, jak i młodszym kierowcom w wyćwiczeniu tzw. dobrych nawyków – wskazuje radny województwa mazowieckiego Tomasz Śmietanka.

Liczba wyświetleń: 473

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.