Aktualności

Blisko 1,4 mln zł na budowę sali gimnastycznej

2020.09.10 15:35

Autor: oprac. WKZ, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Inwestycja zostanie...
Umowę w tej sprawie...

Budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem i łącznikiem do budynku szkoły w Młodocinie Mniejszym (gmina Kowala, powiat radomski) to inwestycja, która zostanie zrealizowana dzięki środkom z budżetu Mazowsza. Na ten cel gmina uzyskała blisko 1,4 mln zł dofinansowania. Umowę w tej sprawie podpisał wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

– Cieszę się, że mogliśmy dziś podpisać umowę na budowę sali gimnastycznej. Samorząd województwa doskonale zdaje sobie sprawę, że aby szkoła mogła zapewnić wszechstronny rozwój wychowanków, niezwykle istotna jest także odpowiednia baza sportowa. To właśnie w okresie szkolnym uczymy się, jak aktywnie spędzać wolny czas poprzez aktywność fizyczną. Poza tym sport uczy pracy zespołowej, potrzeby doskonalenia umiejętności oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Są to cechy niezwykle potrzebne w życiu każdego człowieka – podkreślił wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Inwestycja polega na budowie sali gimnastycznej na terenie szkoły podstawowej w Młodzieszynie Mniejszym. Nowa sala będzie bazą treningową dla uczniów szkoły oraz klubów sportowych w gminie Kowala. Powstanie także łącznik sali gimnastycznej i szkoły, który będzie równocześnie wejściem do dodatkowego zaplecza szatniowo-sanitarnego oraz składu na sprzęt sportowy. Koszt inwestycji to 2,3 mln zł, z czego samorząd Mazowsza na ten cel przeznaczył blisko 1,4 mln zł.

 

Inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach realizowanego przez samorząd Mazowsza „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego"

Liczba wyświetleń: 374

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.