Aktualności

Ponad 2,4 mln zł na sprzęt medyczny w powiecie zwoleńskim

2020.09.14 13:55 , aktualizacja: 2020.09.14 14:16

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Cztery osoby stoją na tle ścianki z logotypem Samorzadu Mazowsza - dwie z nich trzymają tablicę informującą o inwestycjach. Łączna kwota dofinansowania...
  • Cztery osoby siedzą za stołem prezydialnym, jdna z nich mówi do mikrofonu. Występuje starosta powiatu...
  • Trzy osoby siedzą za stołem prezydialnym, jedna z nich podpisuje tablicę informującą o inwestycjach. Od prawej: radny...

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego dwa przedsięwzięcia w powiecie zwoleńskim dotyczące ochrony zdrowia otrzymają ponad 2,4 mln zł dofinansowania z UE. Nowoczesny sprzęt medyczny i remonty w salach chorych to główne założenia projektu w szpitalu w Zwoleniu. Drugi projekt obejmuje zakup sprzętu medycznego dla Poradni Rejonowej.

 

14 września umowy w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik oraz przedstawiciele powiatu zwoleńskiego: starosta Stefan Bernaciak, wicestarosta Waldemar Urbański oraz skarbnik Elżbieta Lange. W spotkaniu uczestniczył radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak.

 

Modernizacja szpitala w Zwoleniu oraz zakup sprzętu medycznego

 

Dzięki funduszom europejskim w szpitalu w Zwoleniu zostaną zmodernizowane sale chorych na oddziałach Chorób Wewnętrznych i Medycyny Paliatywnej oraz w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym. Projekt zakłada przebudowę sal, zwiększenie odstępów między łóżkami, wymianę podłóg, remont instalacji wodno-kanalizacyjnej, a także dostosowanie pomieszczeń do montażu nowego sprzętu medycznego. Dofinansowanie z UE pozwoli na zakup sprzętu medycznego, który będzie służył leczeniu m.in. chorób układów oddechowego i kostno-mięśniowo-stawowego. Placówka wzbogaci się także o aparat EKG z osprzętem, wózki zabiegowe pielęgniarskie, wózki żywieniowe z funkcją utrzymywania temperatury posiłków czy łóżka medyczne reanimacyjne z wyposażeniem i szafkami przyłóżkowymi.

 

Tytuł projektu: Modernizacja istniejącej infrastruktury szpitala SPZZOZ w Zwoleniu oraz zakup sprzętu medycznego

Beneficjent: Powiat Zwoleński

Całkowita wartość projektu: 2,09 mln zł

Kwota dofinansowania: 1,56 mln zł

Działanie: 6.1 Infrastruktura ochrony zdrowia

 

 

Zakup sprzętu dla poradni specjalistycznych w Zwoleniu

 

Poradnia Rejonowa w Zwoleniu zyska nowoczesny sprzęt medyczny, który trafi do poradni: kardiologicznej, chirurgii ogólnej, onkologicznej, położniczo-ginekologicznej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, otolaryngologicznej, okulistycznej, a także do pracowni USG, endoskopowej i rentgenodiagnostyki.

 

Tytuł projektu: Poprawa efektywności działania istniejących Poradni specjalistycznych i podstawowej opieki zdrowotnej poprzez zakup sprzętu specjalistycznego I Etap

Beneficjent: Powiat Zwoleński

Całkowita wartość projektu: 1,05 mln zł

Kwota dofinansowania: 834 tys. zł

Działanie: 6.1 Infrastruktura ochrony zdrowia        

 

Projekty znalazły się na liście rankingowej w ramach konkursu z Działania 6.1 Infrastruktura ochrony zdrowia. Nabór ogłosiła i przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych, w ramach realizacji RPO WM 2014-2020.

Liczba wyświetleń: 156

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.