Aktualności

Dziękując za plony

2020.09.14 13:25 , aktualizacja: 2020.09.14 15:58

Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Elzbieta Lanc mówi do mikrofonu, stoi i na tle wyeksponowanych kilku wieńców dożynkowych.podczas uroczystości. Praca rolnika nie jest...
  • Zestaw wieńców dożynkowych - w dużym planie. Wieńce to jedna z...
  • W bliskim planie kilka osób uczestniczących w uroczystościach okazuje wzajemnie radośnie i zadowolenie. Ze względu na stan epidemii...

Podczas dożynek w gminie Miedzna mieszkańcy powiatu węgrowskiego podziękowali za tegoroczne plony. Uroczystość stała się także okazją do wyrażenia wdzięczności rolnikom za ich ciężką pracę.

 

Podczas obchodów święta plonów powiatu węgrowskiego samorząd Mazowsza reprezentowała członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

– Dziękuję Wam wszystkim za całoroczne poświęcenie i wiele wyrzeczeń, bo żmudna praca rolnika nie jest łatwym zadaniem. Tym bardziej doceniam Wasz trud. Życzę, aby kolejne lata obfitowały w zdrowe, dorodne plony. I aby każdy dzień był dla Was i Waszych bliskich radością i źródłem satysfakcji – podkreśliła członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Święto w cieniu pandemii

 

Powiatowo-gminne dożynki, które odbyły się w gminie Miedzna, rozpoczęły się mszą świętą w parafialnym kościele. Następnie rolnicy, którzy w sposób szczególny zasłużyli się dla mazowieckiej wsi, odebrali nadane odznaczenia. Goście wysłuchali również koncertów w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Liw oraz Stowarzyszenie Skarbiec w Miedznie, przy współpracy parafii Podwyższenia Krzyża w Hajnówce.

 

Ze względu na epidemię zabrakło jednak tradycyjnego dzielenia się chlebem…

Liczba wyświetleń: 153

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.