Aktualności

Ponad 10 mln zł na remont drogi od Charcibałda do Myszyńca

2020.09.16 11:45 , aktualizacja: 2020.09.16 14:05

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Osiem osób stoi za stołem prezydialnym pozując do zdjęcia. Pamiątkowe zdjęcie...
  • Dwie osoby siedza za stołem i podpisują dokumenty. Umowę podpisali 16 września...
  • Pięciu uczestników stoi w rzędzie, rozmawiając radośnie. Remont i przebudowa drogi...

Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył kolejne wsparcie na remont i przebudowę drogi wojewódzkiej nr 614 ChorzeleMyszyniec. Tym razem ponad 10 mln zł trafi na remont 7-kilometrowego odcinka od Charcibałda do Myszyńca (pow. ostrołęcki).

 

Umowę na wykonanie prac podpisali 16 września Tomasz Lewandowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz wykonawca inwestycji Mariusz Serżysko (Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o.). W spotkaniu wziął udział marszałek Adam Struzik, a także radni województwa mazowieckiego Krzysztof Grzegorz Strzałkowski i Mirosław Augustyniak. Uczestniczyli również samorządowcy powiatu ostrołęckiego – wójt gminy Czarnia Marek Piórkowski, burmistrz Myszyńca Elżbieta Abramczyk oraz starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.

 

Przebudowa drogi od Charcibałda do Myszyńca (gminy Czarnia i Myszyniec) obejmą wykonanie podbudowy drogi, nowej nawierzchni i poboczy oraz odtworzenie rowów. Koszt remontu to 10,2 mln zł. Środki w całości pochodzą z budżetu samorządu Mazowsza.

 

 – Co roku największe środki z naszego budżetu województwa przeznaczamy na remonty i budowę nowych dróg. W tym roku na ten cel przeznaczamy ponad 463 mln zł. Bo doskonale wiemy, że dobra infrastruktura drogowa to podstawa rozwoju regionu – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

To kolejny etap prac prowadzonych na drodze wojewódzkiej nr 614. Aktualnie drogowcy prowadzą remont na 7-kilometrowym odcinku drogi od granicy powiatu ostrołęckiego do Charcibałda. Koszt tych robót to 10,6 mln zł. Łącznie w tym roku na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 614 radni województwa mazowieckiego przeznaczyli 20,8 mln zł.

 

Z tych decyzji zadowolony jest radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak Jak każda inwestycja drogowa również ta była oczekiwania przez mieszkańców. Dobra droga to szybsze i bezpieczniejsze dotarcie do szkoły czy pracy. To też większy komfort podróżowania.

Liczba wyświetleń: 351

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.