Aktualności

Wkrótce remont drogi w powiecie grójeckim

2020.09.22 13:00 , aktualizacja: 2020.09.22 13:29

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Pamiątkowe zdjęcie uczestników Umowa na remont drogi na...
  • Uczestnicy siedzą za stołem podczas konferencji Koszt inwestycji – 2 mln zł...

Umowa na remont drogi na terenie gmin Błędów i Belsk Duży w powiecie grójeckim podpisana. Koszt inwestycji – 2 mln zł – pokryty będzie z budżetu Mazowsza.

 

W podpisaniu umowy uczestniczyli: wicemarszałek Rafał Rajkowski, radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Tomasz Lewandowski oraz Prezes Zarządu PRD-M Sp. z o.o. Przemysław Klonowski.

 

Efekty już wkrótce

Inwestycja zakłada remont nawierzchni, wzmocnienie pobocza, a także odtworzenie oznakowania poziomego. Jej koszt to blisko 2 mln zł. Środki pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego. Wykonawcą remontu jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim. Zadanie jest kontynuacją robót drogowych rozpoczętych w poprzednich latach. Planowany termin zakończenia prac to koniec listopada 2020 r.

 

Istotna inwestycja

– Dobrze utrzymane drogi wojewódzkie są nie tylko gwarantem rozwoju gospodarczego Mazowsza, ale także mają ogromny wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców. Cieszę się, że uda się przeprowadzić dalszy remont drogi wojewódzkiej nr 725. Przedsięwzięcie to ma strategiczne znaczenie – wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i usprawni komunikację w całym powiecie grójeckim – powiedział wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

– Pamiętajmy, że powiat grójecki to region bardzo rozwinięty rolniczo. Wywóz płodów ziemi to bardzo ważny element pracy rolników, w tych przydakach możliwości transportowe są bardzo istotne – dodał radny leszek Przybytniak.

 

Liczba wyświetleń: 250

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.