Aktualności

2,6 mln zł na ostatni etap przebudowy drogi wojewódzkiej nr 560

2020.09.25 15:45 , aktualizacja: 2020.09.28 11:22

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Pięciu uczestników wydarzenia stoi w rzędzie na tle banerów z logotypami samorządu Mazowsza i Sierpca. Inwestycja obejmuje remont...
  • dwie osoby siedzą za stołem, podpisują dokumenty. Umowę inwestycyjną, z...
  • Pięciu uczestników spotkania siedzi za stołem na tle banerów z logotypami samorządu Mazowsza i Sierpca. Uroczystość podpisania...
  • Kilkanaście osób pozuje do zdjęcia stojąc w długim rzędzie za stołem. Pamiątkowe zdjęcie...

 

Jeszcze w tym roku zakończy się remont drogi wojewódzkiej nr 560 – głównej drogi łączącej Sierpc z Płockiem. Inwestycja obejmuje remont blisko 3-kilometrowego odcinka drogi relacji Goleszyn-Zbójno. Na ten cel Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył ponad 2,6 mln zł.  

 

Dziś w Wiejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Piaskach (gmina Sierpc) umowę w tej sprawie, z przedstawicielem wykonawcy inwestycji, podpisał Tomasz Lewandowski, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

 

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik jest to ostatni etap modernizacji prowadzonej przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich na odcinku Sierpc-Bielsk, który jest główną arterią łączącą Sierpc z Płockiem. – Ten odcinek drogi był systematycznie remontowany i modernizowany od 2008 r. Dzięki naszemu wsparciu udało się m.in. przebudować ul. Płocką w Sierpcu i wybudować rondo. Kompleksową modernizację przeszedł też odcinek na trasie Bonisław-Bielsk. W sumie w ciągu tych 12 lat zmodernizowaliśmy ponad 20,4 km drogi wojewódzkiej za przeszło 37,5 mln zł.

 

W ramach remontu drogi na odcinku Goleszyn-Zbójno usunięta zostanie stara nawierzchnia i wykonana zostanie nowa. Powstaną pobocza i zjazdy do posesji, nowe zatoki autobusowe, a także odwodnienie w postaci przydrożnych rowów.

Liczba wyświetleń: 199

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.