Aktualności

Mazowsze Serce Polski Team z tytułem Drużynowego Mistrza Polski

2020.09.28 14:10 , aktualizacja: 2020.10.06 12:27

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Dwie drużyny mistrzowskie zwycięskie pozują z medalami do pamiątkowego zdjęcia. Mazowsze Serce Polski Team...
  • Czterech zawodników siedzi na rowerach w linii, czekając na sygnał do startu w zawodach. Zwycięska drużyna przed...
  • Czterech zawodników na rowerach wyścigowych jedzie na szosie jeden za drugim, za nimi jedzie wóz techniczny z zapasowymi rowerami na dachu. Zwycięska drużyna na trasie...

Mazowsze Serce Polski Team zdominowało rywalizację w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Podopieczni Dariusza Banaszka w Godzieszach Wielkich 27 września zdobyli złoty oraz brązowy medal. 

 

Trasa czempionatu liczyła 58 kilometrów, kierownictwo drużyny delegowało do startu dwa mocne czteroosobowe składy. Paweł Bernas, Adrian Kurek, Alan Banaszek oraz Jakub Kaczmarek pokonali dystans 43 sekundy szybciej od drużyny CCC Development Team. 

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski od zawsze były domeną naszej ekipy. Rok temu triumfowaliśmy pod nazwą Hurom BDC Development, a wcześniej wielokrotnie jako BDC Marcpol. W tym roku mimo nieposzanowania przez sędziów ubiegłorocznego tytułu i złej kolejności na starcie zdobyliśmy złoty medal. To zasługa mocnej i równej pracy całego zespołu. Wyścigi jak ten pokazują prawdziwą siłę naszej drużyny komentował na mecie Dariusz Banaszek.

 

Brąz tego dnia zawisł na szyi drugiej drużyny mazowieckiej ekipy, która startowała w składzie: Tobiasz Pawlak, Daniel Staniszewski, Norbert oraz Adrian Banaszek, a zarządzana była przez dyrektora Wojciecha Pawlaka.

 

Mistrzowski tytuł jest zwieńczeniem bardzo udanego sezonu drużyny Mazowsze Serce Polski Team. W pierwszym roku działalności ekipa ma na koncie już dwanaście międzynarodowych zwycięstw, a także tytuł Górskiego Szosowego Mistrza Polski zdobyty przez Jakuba Kaczmarka.

 

Ten sezon jest dla mnie bardzo owocny. Najpierw zwycięstwo w Tour of Szekerland, następnie tytuł Górskiego Szosowego Mistrza Polski i triumf w Belgrade-Banjaluka. Jako Mazowsze Serce Polski Team dołożyliśmy tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Cieszy mnie to tym bardziej, że stało się to w dzień moich urodzin i to na "mojej ziemi' dodał Jakub Kaczmarek, wychowanek pobliskiego KTK Kalisz.

Liczba wyświetleń: 207

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.