Aktualności

Samorząd Mazowsza doposaża OSP

2020.10.01 14:15 , aktualizacja: 2020.10.02 15:01

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

Tyłem stoi strażak z OSM w umundurowaniu bojowym na tle samochodu ratowniczo-gaśniczego. Do jednostki OSP...

Strażacy z OSP Mroczki-Rębiszewo (gm. Różan) zostaną doposażeni dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego. Do jednostki trafi 70 tys. zł dofinansowania na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. 

 

Dziś umowę w tej sprawie podpisali Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa oraz burmistrz gminy Różan Piotr Świderski.

 

W tym roku strażacy potrzebowali dodatkowego wsparcia przede wszystkim na walkę z COVID-19. Janina Ewa Orzełowska, członkini zarządu województwa podkreśla, że pandemia pokazała, że strażakom z OSP brakuje środków ochrony osobistej. – Naszym najpilniejszym zadaniem było zabezpieczenie druhów i doposażenie ich w maski, rękawiczki, płyny do dezynfekcji. Przeznaczyliśmy na to ponad 7,5 mln zł. 

 

Jak dodaje radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak, pomimo pandemii udało się zrealizować dotychczasowe programy pomocowe. – Strażacy potrzebują kompleksowego i sukcesywnego wsparcia, dlatego zrobiliśmy wszystko, aby także w tym roku zostali doposażeni w nowe samochody i mogli wyremontować strażnice – podkreśla.

 

Samorząd Mazowsza pomoże w zakupie lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Mroczki-Rębiszewo (gm. Różan). Na ten cel przeznaczył 70 tys. zł. Dofinansowanie było możliwe dzięki uzyskanym oszczędnościom oraz uruchomionej decyzją radnych województwa rezerwie budżetowej.

Liczba wyświetleń: 378

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.