Aktualności

Samorząd Mazowsza doposaża OSP w powiecie sochaczewskim

2020.10.15 15:35 , aktualizacja: 2020.11.13 11:12

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • Pamiątkowe zdjęcie...
  • Zakup odzieży ochrony...
  • Umowy na dofinansowanie...

Strażacy ochotnicy z Szymanowa i Kromnowa (pow. sochaczewski) zostaną doposażeni dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. W sumie do jednostek trafi blisko 91 tys. zł.

 

Umowy na dofinansowanie zakupu odzieży ochrony indywidualnej oraz quada podpisali dziś marszałek Adam Struzik oraz beneficjenci. W spotkaniach wzięli udział wiceprzewodniczący sejmiku województwa Adam Orliński i Marcin Podsędek.

 

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, strażacy ochotnicy potrzebują długofalowego i kompleksowego wsparcia. – Trudny czas pandemii pokazał, że druhom brakuje środków ochrony osobistej. Naszą reakcją było szybkie przekazanie jednostkom m.in. masek, rękawiczek, płynów dezynfekujących za ponad 7,5 mln zł. Kontynuujemy też nasze programy wsparcia.

 

Samorząd Mazowsza nie rezygnuje z dotychczasowych form pomocy. Wiceprzewodniczący sejmiku województwa Adam Orliński zaznacza, że w tym roku strażacy otrzymają środki na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych i sprzętu, ale też remonty strażnic. – Mimo pandemii sukcesywnie pomagamy strażakom. Jest to inwestycja w bezpieczeństwo nas wszystkich – dodaje.

 

Z kolei Marcin Podsędek, wiceprzewodniczący sejmiku województwa tłumaczy, że dofinansowanie było możliwe dzięki uzyskanym oszczędnościom oraz uruchomionej decyzją radnych województwa rezerwie budżetowej. – Potrzeby OSP wciąż są duże, dlatego co roku w naszym budżecie zabezpieczamy środki na ich doposażenie. Bardzo zależało nam, aby tę pomoc kontynuować, szczególnie teraz, kiedy oprócz codziennych obowiązków, druhowie włączają się w walkę z epidemią.

 

Lista beneficjentów:

 

Gmina/Miasto

OSP

Powiat

 Przedmiot dofinansowania

kwota dotacji (zł)               

Gmina Teresin

OSP Szymanów

sochaczewski

odzież ochrony indywidualnej strażaka

25 900,00

Gmina Brochów

OSP Kromnów

sochaczewski

pojazd wielozadaniowy typu quad

65 000,00

Liczba wyświetleń: 189

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.