Aktualności

Ruszył nabór na stypendia dla uczniów szkół zawodowych

2020.10.19 10:35 , aktualizacja: 2020.11.13 11:10

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

Infografika z tekstem o stypendiach i wizerunkiem uśmiechniętej uczennicy. O stypendia mogą starać się...

Ruszyła VI edycja stypendiów dla szkół zawodowych. Aż 519 uczniów z Mazowsza ma szansę zostać stypendystami marszałka województwa mazowieckiego i otrzymać w roku szkolnym 2020/2021 stypendium w wysokości ok. 5 tys. zł. Trzeba się śpieszyć – nabór wniosków trwa do 27 października br.

 

Samorząd Województwa Mazowieckiego od 2015 r. wspiera uczniów szkół zawodowych przyznając im stypendia, które mogą wykorzystać na swój dalszy rozwój. W tym roku aż 519 uczniów ma szansę otrzymać stypendium w wysokości 5 tys. zł.

 

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik wspieranie uczniów w nauce to kluczowe zadanie samorządu Mazowsza. – Od kilku lat przyznajemy stypendia dla uczniów szkół zawodowych. W ten sposób chcemy wspierać młodych ludzi w kształceniu i rozwijaniu swoich umiejętności zawodowych, ale też zainteresowań. Chcemy, aby nasza pomoc i wsparcie odpowiadały na potrzeby wciąż zmieniającego się rynku pracy – dodaje marszałek.

 

Kto może starać się o przyznanie stypendium?

 

O stypendia mogą starać się uczniowie szkół zawodowych z terenu województwa mazowieckiego, którzy nie ukończyli 24 roku życia i otrzymali promocję do następnej klasy, bądź ukończyli szkołę podstawową. Uczniowie klas I starający się o stypendium powinni mieć średnią ocen ze wszystkich przedmiotów nie niższą niż 5,25 oraz z 3 dowolnie wybranych przedmiotów nie niższą niż 5,00. Pozostali uczniowie wyższych klas powinni mieć średnią ze wszystkich przedmiotów nie niższą niż 4,50 oraz z 3 wybranych przedmiotów lub modułów zawodowych na poziomie nie niższym niż 5,00.

 

Jak ubiegać się o stypendium?

 

Aby złożyć wniosek o przyznanie stypendium należy założyć konto na stronie internetowej projektu www.stypendiazawodowe.oeiizk.waw.pl/ zarejestrować elektronicznie wniosek o przyznanie stypendium oraz przesłać go wraz z załącznikami w ciągu 7 dni roboczych od dnia zamknięcia rejestracji na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Departament Edukacji Publicznej i Sportu, Biuro Wspierania Szkolnictwa Zawodowego, ul. B. Brechta 3, 03-472 Warszawa.

 

Nabór wniosków trwa do 27 października br. do godz. 10:00.

 

Blisko 2,5 tys. uczniów już ze stypendium

 

Dotychczas w pięciu edycjach projektu „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych” udział wzięło 2 439 uczniów szkół zawodowych, którzy otrzymali stypendia na łączną kwotę ponda 13 mln zł.

 

To ogromne wsparcie zauważa Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego. Już od sześciu lat wspieramy w ten sposób rozwój uczniów, którzy osiągają najlepsze wyniki w nauce. Otrzymane środki mogą przeznaczyć na indywidualny rozwój, który później pomoże im w ścieżce zawodowej – dodaje.

 

Uczniowie dzięki wsparciu samorządu województwa mogli uczestniczyć w zajęciach pozaszkolnych, w tym w szkoleniach, kursach zawodowych, kursach przygotowawczych, kwalifikacyjnych i doskonalących oraz kursach językowych. Stypendyści mieli możliwość udziału w konferencjach, seminariach, obozach naukowych, wycieczkach edukacyjnych i innych wydarzeniach poszerzających wiedzę, rozwijających zdolności i umiejętności ucznia w zakresie kierunku rozwoju zawodowego. Dodatkowo stypendyści mogli nabyć pomoce dydaktyczne i oprzyrządowanie niezbędne do praktycznego wykorzystania wiedzy.

 

– Pomagamy w rozwijaniu pasji – podkreśla Krzysztof Skolimowski, przewodniczący komisji edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego sejmiku województwa mazowieckiego i dodaje – Chcemy za pośrednictwem wsparcia finansowego umożliwić uczniom szkół zawodowych rozwijanie swoich talentów.

 

Szczegółowe informacje dotyczące zasad, procedur i realizacji projektu dostępne są na stronie internetowej: www.stypendiazawodowe.oeiizk.waw.pl/

Liczba wyświetleń: 3784

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.