Aktualności

OSP w Bodzanowie ma nowy samochód

2020.10.23 14:00 , aktualizacja: 2020.11.17 13:42

Autor: oprac. Urszula Sabak-Gąska, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Zdjęcie przedstawia wóz strażacki z otwartymi drzwiami i wszystkimi schowkami, w których znajdują się elementy sprzętu ratowniczego. Zakup auta był możliwy...
  • Kobieta stoi na placu. W rękach trzyma otwartą teczkę, z którejś coś czyta. Obok niej stoi mężczyna z załozonymi do tyłu rękoma. Oboje mają maseczki Samorząd Mazowsza...
  • Wóz strażacki widziany z przodu, z otartymi wszystkimi schowkami na sprzęt Nowe auto, które zasiliło...
  • na stole, ustawionym na zewnątrz, jest wyłożony podarowny strażakom sprzęt - m.in. chełmy i gumowce ochronne Strażacy otrzymali też nowe...

Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego strażacy z Bodzanowa (powiat płocki) mogą jeździć do akcji ratowniczych nowym samochodem pożarniczym.

 

Nowe auto, które zasiliło jednostkę OSP w Bodzanowie to lekki samochód pożarniczy na podwoziu pojazdu Opel Movano (wraz z wyposażeniem). Sprzęt gmina Bodzanów zakupiła dzięki pomocy finansowej otrzymanej od Samorządu Województwa Mazowieckiego. Koszt pojazdu to kwota 221 154 zł., w tym kwota dotacji to 100 tys. zł.

 – Samorząd Mazowsza od lat pomaga strażakom w zakupie odpowiedniego sprzętu ratowniczego. Są to środki ochrony osobistej, odzież ochronna, a także samochody ratowniczo-gaśnicze z pełnym wyposażeniem. Praca druhów często jest bardzo niebezpieczna. W takich warunkach, w jakich zdarza się im ratować życie i mienie ludzkie potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Bez niego strażacy, mimo dogłębnego wyszkolenia i doświadczenia nie są w stanie szybko i sprawnie udzielić potrzebnej pomocy. Wierzymy, że przekazany dziś samochód przysłuży się druhom z Bodzanowa i uskuteczni ich akcje ratownicze, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo w gminie – powiedziała zastępca dyrektora Departamentu Organizacji ds. Bezpieczeństwa Publicznego UMWM Joanna Sokołowska, która z ramienia Samorządu Województwa Mazowieckiego uczestniczyła w uroczystości przekazania sprzętu.

Druhowie z OSP Bodzanów, w ramach współpracy pomiędzy jednostkami z terenu gminy, przekazali dotychczas używany przez nich lekki samochód pożarniczy na podwoziu pojazdu GAZ druhom z OSP Kępa Polska.

 

Nie tylko nowe auto

Oprócz nowego samochodu strażacy otrzymali też nowe hełmy strażackie, rękawice, buty i ubrania ochronne – wszystko to, co jest niezbędne do bezpiecznego przeprowadzania akcji ratowniczych.

W uroczystości wzięli udział także wójt gminy Bodzanów Jerzy Staniszewski oraz przedstawiciele jednostek OSP z Bodzanowa i Kępy Polskiej.

 

 

Liczba wyświetleń: 371

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.