Aktualności

Stan epidemii. Od 7 listopada radykalne obostrzenia w walce z COVID-19

2020.11.07 10:30 , aktualizacja: 2020.11.18 12:49

Autor: Wydział Komunikacji Zewnętrznej (KM), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • W pełnym planie twarz młodsej kobiety w maseczce epidemiologicznej. (fot. pixabay.com).
  • Infografika tekstowa, przedstawiająca w skrócie nowe zasady bezpieczeństwa. Nowe zasady bezpieczeństwa...
  • Tekstowa infografika z piktogramowymi rysunkami pokazująca jak należy prawidłowo zakładać, nosić i zdejmować maseczki przeciwdziałając zakażeniu koronawirusem. Jak prawidłowo nałożyć i...

Od 7 listopada w całej Polsce obowiązują radykalne ograniczenia związane z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną. Nowe zasady bezpieczeństwa dotyczą wielu dziedzin gospodarki i życia społecznego i zgodnie z decyzjami rządu mają obowiązywać przynajmniej do 29 listopada.

 

W piątek 6 listopada w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wprowadzenia nowych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Najważniejsze z nich:

  • zdalne nauczanie w szkołach dla klas I-III od 9 listopada,
  • zamknięte teatry, kina, muzea, galerie sztuki, domy kultury i inne placówki kultury,
  • zamknięcie wielu kategorii sklepów w galeriach handlowych, w tym ograniczenie działalności handlowej i usługowej na wyspach handlowych,
  • mniejszy limit osób w sklepach,
  • mniejszy limit przebywania w kościołach i innych obiektach kultu religijnego,
  • hotele dostępne tylko dla podróżujących służbowo (od wtorku 10 listopada),
  • zakaz wydarzeń sportowych lub współzawodnictwa sportowego polegających na biegach lub jeździe na rowerze.

 

Do 29 listopada przedłużone zostało zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian. Szczegółowe regulacje w tym zakresie zostały opublikowane na portalu rządowym.

 

Przypominamy, że pozostają w mocy wcześniej wprowadzone w całej Polsce nakazy i obostrzenia związane z sytuacją epidemiczną. Wszystkie aktualnie obowiązujące zasady bezpieczeństwa i ograniczenia są opublikowane na portalu rządowym.

Liczba wyświetleń: 413

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.