Aktualności

Zmarł Mariusz Wojtalewicz

2020.11.07 10:25 , aktualizacja: 2020.11.18 12:49

Autor: Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

mężczyzna w średnim wieku w okularach i w garniturze Śp. Mariusz Wojtalewicz...

W piątek, 6 listopada zmarł Mariusz Wojtalewicz, kierownik Muzeum Żydów Mazowieckich, oddziału Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Przegrał walkę z koronawirusem.

 

– Od lat działał na polu płockiej kultury, najpierw w Płockim Ośrodku Kultury i Sztuki, jako kierownik Domu Darmstadt, następnie, aż do dziś w naszej samorządowej instytucji. Człowiek mądry, wrażliwy i oddany kulturze. Dziękujemy Ci, Mariuszu, za wszystko, co zrobiłeś dla płockiej kultury i życia społecznego – mówi marszałek Adam Struzik.

 

Mariusz Wojtalewicz był organizatorem wielu wydarzeń kulturalnych, koncertów, spotkań, wykładów, wystaw, Płockich Dni Żydowskich, inicjatorem współpracy z Ambasadą Izraela w Polsce, Muzeum Żydów Polskich Polin, Żydowskim Instytutem Historycznym im. Emanuela Ringelbluma, Instytutem Kultury Austriackiej.

 

Dzięki Jego zaangażowaniu w placówce, którą kierował gościli znani i lubiani ze świata polityki, religii czy kultury.

 

Współpracownicy napisali o nim: „Zapamiętamy go jako wspaniałego kolegę, zawsze skłonnego do pomocy, dzielącego się dobrym słowem, pasjonata teatru, muzyki, turystyki”.

Liczba wyświetleń: 1004

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.