Aktualności

Akcja radnych Mazowsza #Pomagamy

2020.11.23 14:30 , aktualizacja: 2020.12.02 22:12

Autor: Wydział Komunikacji Zewnętrznej (KM), Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Trzy osoby jedna za drugą, twarze w maseczkach ochronnych, za nimi ściana budynku z tablicą informacyjną. (fot. FB Katarzyna Anna...
  • Osiem osób w rzędzie i w grupie, twarze w maseczkach ochronnych, za nimi ambulans medyczny z odsłoniętym wnętrzem. (fot. TT Krzysztof...
  • Cztery osoby w rzędzie, twarze w maseczkach ochronnych, za nimi bok ambulansu medycznego, przed nimi paczki z artykułami żywnościowymi. (fot. FB Piotr Kandyba).
  • Cztery osoby w rzędzie, twarze w maseczkach ochronnych, za nimi bok ambulansu medycznego, przed nimi fragmenty ściany i okna. (fot. FB Bartosz...
  • Osiem osób w rzędzie, twarze w maseczkach ochronnych, przed nimi paczki z artykułami żywnościowymi. (fot. FB Sieradzki Rafał).
  • Osiem osób w rzędzie, twarze w maseczkach ochronnych, za nimi bok ambulansu medycznego. (fot. FB Anna Katarzyna...
  • Pięć osób stoi w rzędzie, twarze w maseczkach ochronnych, obok nich paczki z artykułami żywnościowymi. (fot. FB Elżbieta Lanc).
  • Siedem osób w rzędzie, twarze w maseczkach ochronnych, przed nimi paczki z artykułami żywnościowymi. (fot. FB Katarzyna Anna...
  • Osiem osób w rzędzie, twarze w maseczkach ochronnych, przed nimi paczki z artykułami żywnościowymi. (fot. FB Sieradzki Rafał).

Rzeczywistość stanu epidemii, z którą się mierzymy jest trudna dla wszystkich, ale to ratownicy i wszyscy medycy są na pierwszej linii frontu z COVID-19, narażając swoje życie i zdrowie. W tych czasach liczą się konkrety, liczy się wzajemna pomoc i solidarność.

 

W tej intencji mazowieccy radni włączyli się w akcję #Pomagamy – przekazując podstawowe produkty spożywcze, dla poprawy komfortu pracy i służby dyżurujących ratowników w Stacjach Ratownictwa Medycznego w Warszawie, Ząbkach, Markach, Piasecznie, Pruszkowie, Otrębusach i Wołominie.

 

Reprezentując mieszkańców, radni województwa są najbliżej ich problemów. Listopadowa akcja to kolejne potwierdzenie wielkiego szacunku radnych dla mazowieckich służb medycznych za ich codzienną pracę.

 

– Zorganizowana akcja radnych klubu Koalicja Obywatelska Sejmiku Województwa Mazowieckiego to forma podziękowania ratownikom medycznym za codzienny heroizm. W obecnych trudnych czasach szczególnie potrzebujemy serdeczności, poczucia wsparcia oraz jedności. Wierzę, że razem możemy więcej – podkreśla Katarzyna Anna Bornowska, radna województwa mazowieckiego.

 

W pomocowych spotkaniach z ratownikami uczestniczyli radni: Katarzyna Anna Bornowska, Anna Katarzyna Brzezińska, Piotr Kandyba, Urszula Kierzkowska, Elżbieta Lanc, Marcin Podsędek, Ludwik Jerzy Rakowski, Krzysztof Piotr Skolimowski, Tomasz Józef Śmietanka, Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, Wiesław Mariusz Raboszuk, Bartosz Wiśniakowski.

 

– Dziękujemy wszystkim medykom za to, że jesteście, że nie ustajecie w walce, ratując codziennie życie i zdrowie mieszkańców Mazowsza. Bądźcie zdrowi! – podkreślają radni województwa mazowieckiego w licznych wpisach w mediach społecznościowych.

 

Warto dodać, że w akcji obok radnych sejmiku wojewódzkiego biorą także udział radni powiatowi, miejscy i gminni. Cały samorząd razem w dobrej sprawie!

Liczba wyświetleń: 269

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.