Aktualności

Talent show dla wirtuozów

2020.11.27 08:30 , aktualizacja: 2020.12.03 08:33
Autor: opr. na podst. oficjalnych materiałów, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Zdjęcie portretowe W jury zasiada m. in....

Miłośników muzyki klasycznej czeka niezwykła uczta – w telewizyjnym talent show będą mieli okazję poznać niezwykle utalentowanych młodych ludzi. Uczestników programu „Wirtuozi V4+. Międzynarodowy talent show” oceniać będzie m. in. dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej Alicja Węgorzewska.

 

Niezwykła młodzież

– Zainteresować dzisiejszą młodzież muzyką klasyczną to duże wyzwanie, zwłaszcza w kontekście tego, co dominuje w Internecie, szczególnie na YouTube. Ale Wirtuozi V4+ może to zmienić, prezentując wspaniały świat muzyki klasycznej w nieszablonowy sposób – zwraca uwagę zasiadająca w jury Alicja Węgorzewska – dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej (instytucji Samorządu Województwa Mazowieckiego), jurorka programu „Wirtuozi V4+. Międzynarodowy talent show”.

Wśród uczestników zaprezentuje się czwórka wybitnie utalentowanych młodych artystów z Polski: czternastoletni akordeonista Dawid Siwiecki, trzynastoletni Michał Korzeń grający na fortepianie, siedemnastoletni pianista Maciej Smolag oraz dziewięcioletnia Zarina Zaradna grająca na harfie.

Stawką w programie jest nagroda pieniężna, która z pewnością pozwoli zwycięzcy rozwinąć artystyczne skrzydła. Ale to nie wszystkie korzyści, które czekają na uczestników. Dla młodych muzyków to spełnienie marzeń, by wystąpić przed międzynarodową widownią oraz profesjonalnym jury składającym się z międzynarodowych gwiazd. To program, który zaważy na ich dalszym rozwoju i mam nadzieję otworzy drzwi do kariery.

 

Oceniani przez międzynarodowe sławy

Do udziału w programie zaproszono międzynarodowe gwiazdy, które stworzą „super jury”: Gabriela Prokofieva, brytyjsko-rosyjskiego kompozytora i producenta, wnuka Siergieja Prokofieva; rosyjskiego skrzypka Maxima Vengerova; aktorkę austriacko – węgierskiego pochodzenia Coco König oraz Maestro Plácido Domingo.

Wszyscy członkowie międzynarodowego jury są sławami związanymi z muzyką klasyczną: Alicja Węgorzewska to znana polska mezzosopranistka, Erika Miklósa – węgierska sopranistka koloraturowa, Gabriela Bohacova – czeska dyrektorka festiwalu muzycznego, a Piotr Valentovic jest słowackim dyrygentem. Serbię reprezentują naprzemiennie skrzypek Nemanja Radulovic i Silvana Grujic, pianistka i dyrektor muzyczny serbskiej telewizji publicznej.

Liczba wyświetleń: 173

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.