Aktualności

Samorząd Mazowsza nabył nieruchomość przy ul. Staszica 3 w Szydłowcu

2020.12.02 16:15 , aktualizacja: 2020.12.09 09:38

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Czterech panów w maseczkach ochronnych, siedzą wokół stołu, przed nimi dokumenty, z tyłu w stojaku flagi Polski, UE i Mazowsza. W uroczystości podpisania...
  • Męzczyzna w maseczce siedzi za stołem i podpisuje dokumenty. Akt notarialny podpisuje...
  • Męzczyzna w maseczce siedzi w fotelu za stołem i podpisuje dokumenty. Akt notarialny podpisuje...

Akt notarialny w sprawie zakupu budynku, w którym od wielu lat znajduje się Biblioteka Pedagogiczna w Szydłowcu podpisali marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz burmistrz Szydłowca Artur Ludew.

 

W budynku od wielu lat mieści się filia Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu. Na parterze znajduje się wypożyczalnia, zaś na piętrze czytelnia, centrum multimedialne oraz pracownia fotograficzna. Księgozbiór liczy 44 680 woluminów.

 

Budynek w którym mieści się Biblioteka Pedagogiczna w Szydłowcu jest już własnością samorządu Mazowsza. Dziś z wicemarszałkiem Rafałem Rajkowskim i burmistrzem Szydłowca Arturem Ludewem podpisaliśmy akt notarialny na zakup tej nieruchomości. Kolejny świetny przykład współpracy między samorządami mówił marszałek Adam Struzik.

 

Biblioteka gromadzi także czasopisma pedagogiczne, psychologiczne i popularnonaukowe, płyty, nuty i książki mówione. Placówka jest skomputeryzowana i cieszy się uznaniem miejscowej społeczności. Nieruchomość od 2 grudnia należy do Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Liczba wyświetleń: 287

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.