Aktualności

Zmodernizowana droga wojewódzka 560 oddana do użytku

2020.12.07 10:20 , aktualizacja: 2020.12.17 10:17
Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Widok na odnowioną jezdnię Zakończył się drugi etap...
Marszałek udziela wypowiedzi mediom W oddaniu odcinka do użytku...

Marszałek Adam Struzik uroczyście odebrał drugi etap prac związanych z projektem „Remont drogi wojewódzkiej nr 560 od 52+495 do 53+573 w Sierpcu”.

 

Łatwiej podróżować między Płockiem a Sierpcem

Zakończył się drugi etap przebudowy ul. Płockiej w Sierpcu. Remont objął ponad kilometrowy odcinek od ronda do ulicy Marii Konopnickiej. Jezdnia została wyremontowana, powstała również kanalizacja, chodniki i ścieżka rowerowa. Droga wojewódzka nr 560 to trasa łącząca Sierpc z Płockiem Całkowity koszt całej inwestycji, łącznie z wcześniej oddanym odcinkiem, to ponad 6 mln zł. Uroczystość oddania zmodernizowanej trasy odbyła się przy skrzyżowaniu ul. Płockiej, Wiosny Ludów i Słowackiego.

Samorząd inwestuje

– Z satysfakcją i zadowoleniem obserwuję, że mazowieckie miasta i powiaty z powodzeniem wykorzystują swój potencjał oraz stawiają na nowoczesne rozwiązania i sprawną komunikację transportową. Rozumiejąc potrzebę unowocześniania regionalnej infrastruktury Samorząd Województwa Mazowieckiego przekazał od 2008 roku łącznie ponad 37 mln zł na modernizację głównej arterii łączącej Sierpc z Płockiem. Jestem pewien, że nowa droga będzie stanowić ważny szlak komunikacyjny i wpłynie na pobudzenie aktywności lokalnej społeczności – powiedział marszałek Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 261

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.