Aktualności

Samorząd Mazowsza przekazał gminie Wiązowna oczyszczalnię ścieków

2020.12.17 13:00 , aktualizacja: 2020.12.23 12:50

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Marszałek Adam Struzik, wójt Janusz Budny oraz wicemarszałek Raboszuk stoją obok siebie i pozują do zdjęcia. Marszałek trzyma w ręku zieloną teczkę, którą przekazuje wójtowi Akt notarialny podpisali...
Marszałek Adam Struzik podpisuje dokument. Po jego prawej stronie widać wicemarszałka Raboszuka Samorząd Mazowsza...
Wicemarszałek Raboszuk podpisuje akt notarialny Akt notarialny podpisał...
Akt notarialny podpisuje wójt Janusz Budny - Gmina planuje rozbudowę...
Budynki oczyszczalni ścieków Dzięki oczyszczalni – która...

Nieruchomość znajduje się w Zagórzu na terenie Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o.o. Ostateczną decyzję o przekazaniu jej na rzecz gminy Wiązowna podjęli radni województwa mazowieckiego. Akt notarialny w tej sprawie podpisali dziś marszałek Adam Struzik, wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz wójt gminy Wiązowna Janusz Budny.

 

Samorząd Mazowsza przychylił się do wniosku wójta Wiązowny i wyraził zgodę na nieodpłatne przekazanie gminie oczyszczalni ścieków  wraz z istniejącą siecią kanalizacyjną o długości ponad 2 km. Infrastruktura oraz oczyszczalnia były użytkowane do tej pory wyłącznie na potrzeby Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o.o.

 

Gmina planuje rozbudować oczyszczalnię

Oczyszczalnia ścieków powstała w 1994 r. W latach 2009–2010 została zmodernizowana. Teraz gmina planuje rozbudowę istniejącej oczyszczalni oraz sieci kanalizacji tak, aby odbierać ścieki od około 2000 mieszkańców.

– Gmina Wiązowna potrzebuje inwestycji w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. Decyzja o przekazaniu jej oczyszczalni to ważny krok w podnoszeniu standardu życia ludności mieszkającej na jej obszarze – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 192

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.