Aktualności

Kolędy dla dzieci weteranów misji wojskowych

2020.12.18 14:10 , aktualizacja: 2020.12.30 17:49

Autor: Opr. WKZ, Wprowadzenie: Dorota Mądral

Radna Jadwiga Zakrzewska z mężczyzną w mundurze wojskowym oraz dziewczynką pozują do wspólnej fotografii. Radna województwa...

Staraniem radnej województwa mazowieckiego Jadwigi Zakrzewskiej zorganizowany został koncert kolęd dedykowany dzieciom i młodzieży z rodzin weteranów misji wojskowych.

 

Inicjatywę tę wsparł finansowo samorząd Mazowsza. Radna województwa mazowieckiego Jadwiga Zakrzewska angażuje się nie tylko w pracę samorządową, ale też działa społecznie. Szczególnie włącza się w pracę na rzecz weteranów. Warto podkreślić, że w głównej mierze właśnie dzięki staraniom radnej do „Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2021 rok” wprowadzona została poprawka o rozszerzeniu współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi w sferze zadań publicznych, o działalność na rzecz weteranów.

 

Polscy weterani

 

Radna Jadwiga Zakrzewska jest także prezesem fundacji „Nikt nie zostaje”.

– Fundacja wspiera weteranów misji poza granicami kraju oraz ich rodziny. Organizujemy dla nich warsztaty terapeutyczne malarsko-fotograficzne, gdzie leczymy w formie arteterapii po ciężkich doświadczeniach wojennych m.in w czasie misji na Bałkanach, w Iraku czy Afganistanie mówi radna. – Byłam posłem sprawozdawcą ustawy, która reguluje status weterana i uprawnienia weteranów.a Jest to jedyna tego typu ustawa, w Europie Środkowo-Wschodniej, która została uchwalona przez nasz Parlament. Poczytuję sobie za zaszczyt, że mogliśmy w ten sposób pomóc naszym weteranomopowiada radna Jadwiga Zakrzewska.

 

Kolędy na święta

 

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia stały się okazją do zorganizowania tematycznego koncertu kolęd i pieśni bożonarodzeniowych oraz noworocznych. Wydarzenie przygotowane z myślą o dzieciach weteranów zagranicznych misji wojskowych zostało dofinasowane ze środków samorządu Mazowsza. Z okazji świąt najmłodsi obdarowani też zostali drobnymi upominkami.

Jak  wielka była radość ze strony dzieci i ich rodziców. Korczak powiedział, że kiedy się śmieje dziecko, to śmieje się cały świat. Byliśmy szczęśliwi, mogąc zrobić coś dla najmłodszych. Bardzo dziękuję zarządowi województwa za okazane wsparcie. Przesyłam również kolędy wszystkim ludziom dobrej woli, życząc na Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok zdrowia i pogody ducha – podsumowuje radna województwa mazowieckiego Jadwiga Zakrzewska.

 

Liczba wyświetleń: 235

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.