Aktualności

Modernizacja placu Anny Jagiellonki w Cegłowie ze wsparciem samorządu Mazowsza

2020.12.21 15:30 , aktualizacja: 2020.12.30 17:49

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Jerzy Lipka-Wołowski

  • Od lewej: członek zarządu...
  • Umowę podpisują marszałek...
  • Umowę podpisują członek...
  • Umowę podpisują wójt gminy...

Przebudowa głównego skrzyżowania w centrum Cegłowa, zagospodarowanie przestrzeni publicznej  oraz stworzenie terenu rekreacyjnego to główne założenia projektu realizowanego przez gminę Cegłów przy wsparciu finansowym samorządu województwa.

 

Samorząd Mazowsza przeznaczy na ten cel 840 tys. zł w ramach programu „Instrument wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 1,4 mln zł. Dziś umowę w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska oraz wójt gminy Cegłów Marcin Uchman i skarbnik gminy Cegłów Milena Dąbrowska.

 

– Na Mazowszu stawiamy na zrównoważony rozwój. Gratuluję wójtowi Marcinowi Uchmanowi oraz całej społeczności gminy. Życzę sprawnej realizacji tej inwestycji. Bardzo dziękuję za pamiątkowy medal z okazji 30-lecia samorządu gminnego. Mam nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się na jubileuszu 400-lecia otrzymania przez Cegłów praw miejskich – podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

W ramach zadania „Przebudowa komunikacji i zagospodarowanie terenu na Placu Anny Jagiellonki w Cegłowie w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu” przebudowane zostanie główne skrzyżowanie w centrum miejscowości Cegłów oraz zostanie zagospodarowany teren rekreacyjny. W tym celu niezbędne będzie przeniesienie istniejącego Pomnika Niepodległości i rozebrana zostanie stara remiza OSP Cegłów.

 

– Jesteśmy wdzięczni za otrzymane wsparcie. To bardzo radosny dzień dla samorządu, dla naszych mieszkańców. Ta inwestycja przyniesie poprawę stanu bezpieczeństwa wszystkich, pieszych i zmotoryzowanych, powstanie jeden ciąg komunikacyjny i rondo. Dzięki temu stanie się możliwe odtworzenie dawnego rynku miejskiego, pierwszy etap zagospodarowania tej przestrzeni na to pozwoli – podsumował wójt Marcin Uchman.

Liczba wyświetleń: 519

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.