Aktualności

Pracownicy urzędu marszałkowskiego pomagają szpitalom

2020.12.23 15:20 , aktualizacja: 2020.12.23 16:54

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Trzy ładnie zapakowane kartony z darami, na pudełka naklejone są życzenia świąteczne Dary trafiły m.in do...
  • Kartony z szamponami, żelami pod prysznic itp. Wśród darów znalazły się...
  • Kosz ze słodyczami MImo świąt, pacjenci nie...
  • Błyskawiczne owsianki zapakowane w pudło Medycy nie zawsze mają...
  • Pracownicy urzędu...
  • Trzy kobiety w maseczkach pakują dary do kartonów Akcję koordynowały...
  • Stojące w rzędach pudła z darami Do 14 placówek medycznych...

Pracownicy urzędu marszałkowskiego przekazali świąteczne dary dla personelu medycznego i pacjentów mazowieckich szpitali. Do 10 szpitali i 4 stacji pogotowia ratunkowego trafiło w sumie 140 paczek z wodą, żywnością i artykułami higieny osobistej.

 

W tym roku inaczej

 

Świąteczna zbiórka prezentów to już tradycja w urzędzie marszałkowskim. Jak mówi Magdalena Flis, dyrektor Kancelarii Marszałka, w której koordynowano akcję, w tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, pracownicy urzędu marszałkowskiego w Warszawie oraz jego delegatur w Radomiu, Ciechanowie, Płocku, Siedlcach, Ostrołęce, Piasecznie i Żyrardowie pomogli tym, którzy są na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19.

 

– W urzędzie marszałkowskim organizujemy świąteczną zbiórkę już od kilkunastu lat. W tym roku, w tak trudnym czasie, nie mogliśmy zapomnieć o pracownikach służby zdrowia oraz pacjentach przebywających w szpitalach – samotnych lub odizolowanych od najbliższych. Dlatego wsparliśmy podmioty lecznicze prowadzone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, w których obecnie przebywa najwięcej pacjentów zakażonych koronawirusem. Mimo pandemii i związanych z nią ograniczeń, pracownicy naszego urzędu okazali wielkie serce i aktywnie włączyli się w akcję. Mam nadzieję, że ten gest życzliwości wywoła uśmiech na wielu twarzach, ale też zachęci do pomagania innym – dodaje dyrektor Magdalena Flis.

 

Dla personelu i dla pacjentów

 

Koordynatorki akcji podkreślają, że tegoroczna akcja świąteczna to wyraz solidarności i jednocześnie podziękowanie dla personelu medycznego za codzienną pracę.

 

– To ludzie, którzy każdego dnia walczą o nasze zdrowie i życie. W ten symboliczny sposób chcieliśmy im za to podziękować i pokazać, że doceniamy ich poświęcenie – zaznacza Katarzyna Bernaciak z urzędu marszałkowskiego. Takie inicjatywy są szczególnie ważne w czasie pandemii.

 

– Dlatego w ramach naszej zbiórki pomogliśmy również pacjentom szpitali, którzy ze względu na stan zdrowia, nie mogli przygotować się do pobytu w szpitalu, rodzina przebywa na kwarantannie lub nie mają nikogo bliskiego, kto mógłby im przekazać artykuły pierwszej potrzeby – dodaje jedna z koordynatorek akcji Ewelina Lesisz.

 

– Co roku pomagamy. Co prawda COVID-19 wymusił wiele ograniczeń, ale na szczęście nie przeszkodził nam w przeprowadzeniu zbiórki – podsumowuje Karolina Ołdakowska z urzędu marszałkowskiego.

 

Dzięki zaangażowaniu pracowników urzędu do placówek medycznych na Mazowszu trafiło 140 wypełnionych po brzegi paczek o łącznej wadze ponad 3 tys. kg. Przekazano blisko 2 tys. butelek wody, kawę, herbatę, owsianki, konserwy i słodycze oraz artykuły higieniczne – szczoteczki i pasty do zębów, mydła, żele pod prysznic, szampony czy chusteczki nawilżane.

 

Razem w trudnym czasie

 

– Dla szpitali każda pomoc jest cenna, podkreśla Piotr Gołaszewski z Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. – Okres świąt Bożego Narodzenia to czas życzliwości, czas serdeczności. W tym roku szczególnie widać, jak bardzo ważne jest wzajemne wsparcie, jak cenna jest obecność drugiej osoby. Dlatego jest nam niezwykle miło, że zostaliśmy obdarowani przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, że ktoś o nas pomyślał w tak ciepły sposób. Na co dzień łączą nas relacje służbowe, wspieramy się w zakresie dokumentacji, w projektach, a teraz poczuliśmy, że w takim ważnym momencie pracownicy urzędu o nas pamiętają – mówi Piotr Gołaszewski.

 

Łukasz Skrzeczyński wiceprezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu dodaje, że takie gesty przynoszą wiele radości, bo rozbudzają wiarę w drugiego człowieka.

– Dzięki temu wiemy, że nie jesteśmy sami na polu walki z koronawirusem. Przekazane dary trafią do naszego personelu, który każdego dnia w pocie czoła opiekuje się pacjentami. Personel jest niejednokrotnie przemęczony, nie ma czasu by zorganizować sobie jakikolwiek posiłek. Nasze motto brzmi „Przywrócić zdrowie, ulżyć w cierpieniu” i zgodnie z nią staramy się każdego dnia wypełniać swoje obowiązki. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy nas wspierają i rozumieją, jak ciężą pracę wykonują nasi lekarze, pielęgniarki i inni pracownicy medyczni – zaznacza Łukasz Skrzeczyński.

 

Obdarowane placówki

 

W sumie pomoc trafiła do 10 szpitali prowadzonych przez samorząd województwa, w których obecnie przebywa najwięcej osób zakażonych koronawirusem i 4 stacji pogotowia ratunkowego, w tym do:

  • Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie;
  • Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr J. Psarskiego w Ostrołęce;
  • SPZOZ "MEDITRANS OSTROŁĘKA" SPRiTS w Ostrołęce;
  • Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku;
  • SP ZOZ Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku;
  • Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu  Sp. z o.o.;
  • Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach Sp. z o.o.;
  • SPZOZ RM-MEDITRANS SPRiTS w Siedlcach;
  • SPZOZ Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie;
  • Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego SPZOZ w Warszawie;
  • Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie sp. z o.o.;
  • Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "Meditrans" SP ZOZ w Warszawie;
  • Mazowieckiego Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku;
  • Mazowieckiego Centrum Rehabilitacji "STOCER" Sp. z o.o. w Pruszkowie.

Liczba wyświetleń: 278

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.