Aktualności

Wsparcie dla OSP Pustelnik

2021.01.04 13:20 , aktualizacja: 2021.01.11 09:07

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

  • Przed remizą stoi nowy wóz strażacki z otwartymi bocznymi schowkami na sprzęt ratowniczy. Obok wozu stoi członek zarządu Janina Ewa Orzełowska. Podchodzi do niej inna kobieta. Obie są w maseczkach. Druhowie z OSP Pustelnik...
  • Obok wozu strażackiego stoi członek zarządu Janina Ewa Orzełowska. Wokół niej w pewnej odległości zgromadzeni są inni uczestnicy wydarzenia. Wszyscy na nią patrzą Obecna w Pustelniku Janina...
  • Nowy wóz strażacki przed remizą Nowy pojazd...

Bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców regionu to wartości, jakimi kieruje się samorząd Mazowsza podczas rozdysponowywania środków w ramach autorskich programów wsparcia. Z dotacji skorzystało już wiele miast i gmin, na terenie których działają jednostki OSP. Także druhowie z OSP Pustelnik w powiecie mińskim mogą się cieszyć z nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Siedzibę OSP odwiedziła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Zasługi strażaków ochotników są nieocenione. Ich odwaga i chęć pomagania są bezcenne, ale skuteczność działania uzależniona jest również od sprzętu, jakim dysponują strażacy. Jadąc do zdarzenia, muszą być nie tylko opanowani, ale i przygotowani, właściwie na wszystko.

– Jako Samorząd Województwa Mazowieckiego mamy tego świadomość i dokładamy olbrzymich starań, by mazowieckie jednostki były odpowiednio doposażone. Zdajemy sobie sprawę, że odpowiedni sprzęt pozwala prowadzić skuteczne akcje, ale też zapewnia bezpieczeństwo samym strażakom – podkreśliła członek zarządu województwa Janina Ewa Orzełowska.

Dzięki nowoczesnemu pojazdowi, wyposażonemu w niezbędny sprzęt, jaki trafił do OSP Pustelnik, akcje ratowniczo-gaśnicze będą przeprowadzane sprawniej i z zachowaniem wszystkich warunków bezpieczeństwa. Gmina Stanisławów otrzymała potrzebne fundusze, aplikując do programu „Udzielenie wsparcia finansowego dla gmin w doposażaniu jednostek OSP”. Samorząd Mazowsza dofinansował zakup wozu kwotą 50 tys. zł.

Liczba wyświetleń: 406

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.