Aktualności

Co od Kolei Mazowieckich na aukcjach WOŚP?

2021.01.14 14:30 , aktualizacja: 2021.01.14 14:39
Autor: Donata Nowakowski (KM), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Widok na kabinę i motorniczego Wylicytować można m. in....
Wnętrze Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Dzień w Sekcji Napraw i...

Koleje Mazowieckie wspierają cel 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na tegorocznych aukcjach można wylicytować m.in. szkolenie na symulatorze pojazdu kolejowego FLIRT, przejazd w kabinie maszynisty wybranego pociągu, dzień w dyspozyturze, zwiedzanie myjni taboru kolejowego, a także np. zestaw kalendarzy na 2021 rok.

 

Coroczne finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to akcja pozyskiwania środków na wsparcie polskiej medycyny. Efektem 29. finału WOŚP będzie zakup najnowocześniejszych i bardzo specjalistycznych urządzeń wykorzystywanych w laryngologii dziecięcej. Jednym ze sposobów wsparcia celu są licytacje dostępne pod adresem: https://aukcje.wosp.org.pl/. Wśród tysięcy wyjątkowych przedmiotów są także niespodzianki od Kolei Mazowieckich.

 

Szkolenie na symulatorze pojazdu Flirt

https://allegro.pl/oferta/szkolenie-na-symulatorze-er160-flirt-10105637069

Chcesz poprowadzić pociąg? Nic prostszego. Wylicytuj dwugodzinne szkolenie na symulatorze pojazdu FLIRT. Symulator, dzięki zastosowaniu nowoczesnej platformy ruchowej odzwierciedla jazdę rzeczywistym pojazdem kolejowym. Jakość wyświetlanego obrazu, widzianego przez szybę czołową i szyby boczne jest w formacie 4K UltraHD, a nowoczesny silnik graficzny Unity, sprawia, że poziom odzwierciedlenia linii kolejowych jest bardzo wysoki.

 

Przejazd w kabinie maszynisty pociągiem KM

https://allegro.pl/oferta/przejazd-w-kabinie-maszynisty-pociagu-km-10105810304

Zwycięzca licytacji będzie mógł zasiąść obok maszynisty w kabinie lokomotywy, wagonu sterowniczego lub jednego z elektrycznych zespołów trakcyjnych: Elfa, Flirta, Impulsa, bądź różnych typów EN57 i razem z nim przejechać na wybranym odcinku dowolnej trasy. Koleje Mazowieckie uruchamiają blisko 800 połączeń na dobę, więc jest w czym wybierać.

 

Dzień w dyspozyturze Kolei Mazowieckich

https://allegro.pl/oferta/dzien-w-dyspozyturze-km-10105824960

Przedmiotem aukcji jest możliwość wejścia do pomieszczenia operacyjnego Dyspozytury Kolei Mazowieckich i poznania sekretów pracy dyspozytorów. Zwycięzca wraz z kierownikiem Dyspozytury weźmie także udział w odprawie z naczelnikiem Dyspozytury Polskich Linii Kolejowych w sprawie bieżącej organizacji ruchu kolejowego. Na koniec tego pełnego wrażeń dnia, uczestnik otrzyma certyfikat, a kierownik Dyspozytury zaprosi go na typowy, roboczy lunch.

 

Dzień w Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Warszawa Grochów

https://allegro.pl/oferta/dzien-w-sekcji-eksploatacyjnej-warszawa-grochow-10105843757

Zwycięzca aukcji będzie miał niepowtarzalną okazję zwiedzić największe zaplecze techniczne Kolei Mazowieckich, czyli Sekcję Grochów. Z blisko 800 pociągów uruchamianych w ciągu doby przez KM, z Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru Warszawa Grochów wyrusza każdego dnia około 100. Zwycięzca aukcji będzie mógł zobaczyć „od kuchni” pracę przy trwających całą dobę przeglądach i naprawach oraz zapoznać się z typami eksploatowanych na Grochowie pojazdów.

 

Dzień w myjni taboru w Sekcji Napraw i Eksploatacji Taboru w Tłuszczu

https://allegro.pl/oferta/dzien-w-myjni-taboru-w-sekcji-w-tluszczu-10105830958

Uczestnik zwiedzi ekologiczną i jedną z najnowocześniejszych myjni taboru w Europie. Otwarta w 2015 roku myjnia oprócz hali, w której myte są pojazdy, posiada niezbędną infrastrukturę techniczną, wraz z zapleczem socjalno-gospodarczym. Zwycięzca aukcji będzie uczestniczył w myciu jednego z pojazdów, zwiedzi także jedno z czterech zapleczy technicznych KM, czyli Sekcję Napraw i Eksploatacji Taboru w Tłuszczu.

 

Zestaw kalendarzy na 2021 rok

https://allegro.pl/oferta/zestaw-kalendarzy-od-km-na-2021-rok-10092861631

Zestaw składa się z trójdzielnego kalendarza ściennego, kalendarza piórnikowego oraz kalendarza książkowego. W kalendarzach znalazły się zdjęcia pociągów uruchamianych przez KM.

 

Porcelanowy zestaw okolicznościowy KM

https://allegro.pl/oferta/porcelanowy-zestaw-okolicznosciowy-km-10093028070

Nie wyobrażasz sobie poranka bez filiżanki mocnej kawy, a może popołudnia bez kubka herbaty? Do tego kochasz kolej i polskie marki? Ta aukcja jest dla Ciebie. Filiżanka i kubek wyprodukowane zostały z okazji 15-lecia spółki „Koleje Mazowieckie – KM” przez Ćmielów Design Studio, najnowszą markę polskich fabryk „Chodzież” i „Ćmielów”. Na białej porcelanie naniesiono srebrne logo Kolei Mazowieckich.

 

Liczba wyświetleń: 313

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.