Aktualności

Mozart na jubileusz

2021.01.25 13:15 , aktualizacja: 2021.04.07 12:52

Autor: Małgorzata Ciszkowska (WOK), Wprowadzenie: Dorota Mądral

  • Dwie uśmiechnięte kobiety w strojah scenicznych, pozują do zdjęcia. Gala Mozart Night - Alicja...
  • Dwie pary uśmiechnięte pary w strojach wizytowych, podczas występu na scienie. Gala Mozart Night (Fot....
  • Artystyki prezentują kostiumy podczas pokazu Gala Mozart Night - pokaz...

Gala Mozart Night rozpoczęła obchody Jubileuszu 60-lecia istnienia Warszawskiej Opery Kameralnej.

 

 

We wnętrzach Teatru Warszawskiej Opery Kameralnej (instytucji Samorządu Województwa Mazowieckiego) zabrzmiał ponownie Mozart. Wieczór wypełniony zabawą i muzyką geniusza z Salzburga, stał się mozaiką najsłynniejszych arii pochodzących z oper Wesele Figara, Cosi fan tutte, Don Giovanni i Czarodziejski flet w wykonaniu znakomitych śpiewaków (Artur Janda, Ewa Tracz, Maria Rozynek-Banaszak, Natalia Rubiś, Tomasz Rak, Elżbieta Wróblewska, Aleksander Kunach, Ingrida Gapova, Aleksandra Żakiewicz, Ilona Krzywicka). Gwiazdą wieczoru była Królowa Baroku, światowej sławy sopranistka Simone Kermes. Galę wyreżyserował Tomasz Cyz a scenografię stworzyła Katarzyna Gabrat-Szymańska.

 

Wydarzenie można porównać do szekspirowskiego Snu nocy letniej, w którym mylą się kochankowie, pojawiają się niezapowiedziani goście, dochodzi do zaskakujących qui pro quo. Podstawą fabularną produkcji jest Così fan tutte, ale w trakcie tej przedziwnej i przepięknej nocy usłyszymy także wyimki z pozostałych trzech dzieł genialnego kompozytora. Bohaterowie doświadczą przygód, zamiany ról, niespodziewanych połączeń, podmiany partnerów, które – być może – tylko ta noc może wytłumaczyć i wyjaśnić. A wszystko po to, by powrócić do siebie: być może mądrzejsi, bardziej doświadczeni, czulsi.

 

Pięknym dopełnieniem wydarzenia był pokaz mody kostiumów operowych prezentowanych przez aktorki młodego pokolenia: m.in. Karolinę Gorczycę, Weronikę Humaj czy Martę Chodorowską.

Wydarzenie już niebawem będzie można obejrzeć na VOD Warszawskiej Opery Kameralnej.

 

Warto dodać, że w 2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie Basenu Artystycznego – nowej sceny Warszawskiej Opery Kameralnej. Inwestycja otrzymała ponad 5,9 mln zł wsparcia z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

Liczba wyświetleń: 279

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.