Aktualności

Wspólnie edukujemy

2021.01.28 13:55 , aktualizacja: 2021.01.29 11:37

Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Marszałek i komendant, obok walizka Walizkę na ręce Komendanta...
Metalowa walizka Walizka została przekazana...

Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej przekazał Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach specjalistyczną walizkę profilaktyczną, służącą do edukacji związanej z uzależnieniem od narkotyków i środków odurzających.

 

W imieniu samorządu Mazowsza walizkę policjantom przekazała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Samorząd wspiera edukację uzależnień

Wiedzę na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą spożywanie narkotyków i innych substancji psychoaktywnych, powinni mieć już najmłodsi mieszkańcy Mazowsza. Ważne, by mieli świadomość, jak destruktywny wpływ na zdrowie mają narkotyki i wiedzieli, jak reagować, gdy widzą, że w ich otoczeniu dzieje się coś niepokojącego. Dużą rolę w tej edukacji odgrywają dorośli – nie tylko rodzice, opiekunowie czy nauczyciele, ale też przedstawiciele zawodów, które cieszą się zaufaniem i szacunkiem – jak policjanci czy strażacy. Dlatego też we współpracy z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej, samorząd województwa przekazał Komendzie Miejskiej Policji w Siedlcach specjalistyczną walizkę profilaktyczną, zawierającą przedmioty poglądowe, służące zapobieganiu kontaktowi z narkotykami, oraz szkoleniowe atrapy narkotyków. Dodatkowo pakiet zawiera prezentację multimedialną dotyczącą środków psychoaktywnych. Walizkę na ręce komendanta miejskiego, młodszego inspektora Andrzeja Dziewulskiego przekazała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

 

Wspólnie łatwiej

– Bardzo się cieszę, że udana współpraca pozwoli zwrócić uwagę dorosłych mieszkańców Mazowsza na zagrożenia płynące z zażywania wszelkiego rodzaju substancji psychoaktywnych. Walizka profilaktyczna pozwala odpowiednio przeprowadzić szkolenie w kierunku zapobiegania sięgania po środki odurzające przez młodych mieszkańców naszego regionu. To my, dorośli – rodzice, dziadkowie, nauczyciele, opiekunowie, odpowiadamy za uświadomienie młodzieży o szkodliwości tych substancji. Wierzę, że dzięki temu nasze służby mundurowe zyskały odpowiednie narzędzie, które wesprze ich podczas spotkań z młodzieżą – podkreśla członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Walizka jest doskonałym materiałem edukacyjnym do prowadzenia różnego rodzaju szkoleń dla osób bezpośrednio zaangażowanych w profilaktykę uzależnień: nauczycieli, terapeutów, policjantów 

Liczba wyświetleń: 222

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.