Aktualności

Doceniają, wspierają, inspirują

2021.01.28 14:10 , aktualizacja: 2021.01.29 12:23

Autor: Dorota Mądral, Wprowadzenie: Agnieszka Bogucka

logotyp Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej Mijają trzy lata odkąd...

Organizacja konkursów, wspieranie szkoleniowe kadr kultury, tworzenie sieci różnych środowisk pracujących na rzecz rozwoju kultury w subregionach, wizyty studyjne – to tylko niektóre z działań realizowanych w ramach Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej (MPEK) – programu samorządu Mazowsza. Projekt realizowany jest od 3 lat, a z jego doświadczeń chcą korzystać inne województwa.

– Działamy, by doceniać, inspirować i wspierać ludzi aktywnych w kulturze i życiu społecznym. Stawiamy na wzmocnienie osób aktywnych społecznie i twórczo – animatorów i animatorek oraz edukatorów i edukatorek. Dzielimy się z nimi wiedzą, wpieramy finansowo i promocyjnie, by mogli realizować kreatywne inicjatywy lokalne z korzyścią dla wszystkich – piszą o programie jego realizatorzy.

Czym jest MPEK?

MPEK to pierwszy w Polsce wieloletni program o zasięgu regionalnym, który pomaga w twórczym działaniu. Wspiera merytorycznie i organizacyjnie podmioty publiczne i niepubliczne w obszarze edukacji i animacji kultury w województwie mazowieckim. Realizowany jest przez Mazowiecki Instytut Kultury, a finansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. MPEK przez 3 lata stał się rozpoznawalną marką, doskonale uzupełniającą działalność MIK.

– Dzięki programowi jesteśmy w stanie dotrzeć do szerokiego grona aktywnych animatorów bądź osób chcących zacząć aktywnie działać na Mazowszu. Możemy inspirować, pomagać, wspierać i utrzymywać te bezcenne relacje – informuje Magdalena Ulejczyk, dyrektor MIK.

Struktura

MPEK działa w ramach Mazowieckiego Instytutu Kultury w formie niezależnej Rady Programowej - wybranej w otwartej rekrutacji, przy wsparciu organizacyjnym Federacji Mazowia. W radzie zasiadają: pełnomocnik ds. MPEK dr Anna Świętochowska, ekspertka ds. merytorycznych dr Maja Dobiasz-Krysiak, ekspertka ds. komunikacji Miriam Kołak-Pleśniak, koordynator MPEK z ramienia MIK Norbert Późniewski.

 

Więcej na temat programu na stronie internetowej: www.mazowieckieobserwatorium.pl/mpek

Liczba wyświetleń: 97

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.