Aktualności

Władze Mazowsza wspierają 29. finał WOŚP

2021.01.29 15:15 , aktualizacja: 2021.01.29 15:37
Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Członkowie zarządu z plakatem WOŚP To już 29. finał Wielkiej...
Marszałek z puszką WOŚP Do włączanie się w akcję...

To już 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze wspomogą oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Do wzięcia udziału w zbiórce i wsparcia WOŚP zachęcają również władze Mazowsza.

 

– W tym roku, po raz kolejny jestem wolontariuszem akcji. Mimo trudnej sytuacji w kraju związanej z pandemią, gorąco zachęcam, aby szczególnie tego dnia pokazać jak wielkie mamy serca –  podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Kolejny raz dbamy o głowę

„Finał z głową” to hasło tegorocznej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem blisko 120 tys. wolontariuszy WOŚP będzie kwestować na rzecz zakupu sprzętu dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. To już drugi finał dla laryngologii. 

 

Do włączanie się w akcję zachęca marszałek Adam Struzik.

– Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już po raz 29. Do tej pory zgromadziła ponad miliard złotych i zakupiła sprzęt do szpitali, w tym mazowieckich. Gorąco zachęcam, aby wrzucać grosik do puszek WOŚP, który tym razem pomoże dzieciom leczącym się na oddziałach  otolaryngologii i diagnostyki głowy. To naprawdę szlachetny cel. Wspierajcie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – dodaje marszałek.

 

Bądźmy razem

Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa przekazała sztabowi WOŚP w Stanisławowie (pow. miński) pamiątki związane z pracą w samorządzie. Będzie je można licytować on-line na profilu Facebook Gminnego Ośrodka Kultury w Stanisławowie. Jak podkreśla Janina Ewa Orzełowska, jest to gest solidarności i wsparcie szlachetnej idei:

 

– W tym trudnym czasie pokażmy, że potrafimy być razem i wesprzyjmy oddziały dziecięcej laryngologii. Warto pomagać.    

 

W ciągu 28. Finałów WOŚP zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny ponad 1,3 mld zł, kupując ponad 65 tys. urządzeń.

 

Liczba wyświetleń: 413

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.