Aktualności

Będzie ekologiczniej w gminie Boguty-Pianki

2021.02.01 14:45 , aktualizacja: 2021.02.02 08:33
Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Pamiątkowe zdjęcie z symbolicznym czekiem Wartość wsparcia to ponad 1...
Moment podpisania umowy Dzięki unijnemu...
Janina Ewa Orzełowska przemawia do zebranych Dzięki funduszom unijnym...

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Boguty-Pianki w powiecie ostrowskim. Fundusze unijne pomogą zrealizować inwestycje związane z ochroną powietrza w Domu Lekarza, Domu Nauczyciela oraz w Ośrodku Zdrowia.

 

Zaplanowane prace dotyczą m.in. modernizacji kotłowni w budynkach, montażu instalacji fotowoltaicznej, a także zakupu dwóch kotłów na biomasę. Wartość wsparcia to ponad 1 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisały członkinie zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc oraz wójt gminy Boguty-Pianki Jędrzej Michał Drewnowski i skarbnik gminy Mirosława Zbrzeźniak.

 

Ekologicznie i ekonomicznie

Dzięki funduszom unijnym mazowieckie gminy walczą z zanieczyszczeniem środowiska. Jednym z takich działań jest wymiana starych pieców, np. węglowych. Z dofinansowania do ekologicznego ogrzewania skorzystają również mieszkańcy gminy Boguty-Pianki. Ponad 1 mln zł z programu regionalnego zostanie przeznaczone, m.in. na wymianę urządzeń grzewczych w budynkach wielorodzinnych oraz w budynku użyteczności publicznej. Będzie taniej i bez smogu.

 

Ekologiczne działania

W ramach projektu zaplanowano wymianę starego urządzenia grzewczego dostarczającego do tej pory ciepło do dwóch budynków wielorodzinnych. Inwestycje zostaną przeprowadzone w Domu Nauczyciela oraz w Domu Lekarza. Nowe kotły na biomasę pozwolą obniżyć koszty związane z przygotowaniem ciepłej wody użytkowej oraz ogrzewaniem. Budynki przejdą również termomodernizację.

 

Dodatkowo nowy piec zostanie zamontowany w gminnym Ośrodku Zdrowia. Na dachu budynku zaplanowano montaż instalacji fotowoltaicznej. Energia elektryczna wytworzona w ten sposób będzie zużywana na potrzeby ośrodka.

 

Liczba wyświetleń: 283

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.