Aktualności

Ważne zakupy w gminie Stanisławów

2021.02.02 14:05 , aktualizacja: 2021.02.02 15:56
Autor: Rafał Bobrowski (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Bogucka
Przy nowym wozie strażackim stoi pięć osób. Widok ogólny Zakup auta został...
Przy samochodzie strażackim stoi 5 osób. Główny plan stanowi wyposażenie wozu takie jak: pompy, piły, narzędzia podręczne Samochód został wyposażony...
Stoi sześć osób przy kuchnce i inny sprzęt AGD Koło Gospodyń Wiejskich w...

Podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy członek zarządu Mazowsza Janina Ewa Orzełowska gościła w gminie Stanisławów (powiat miński). Wizyta stała się okazją do podsumowania ostatnich zakupów w gminie, które udało się zrealizować dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla lokalnej jednostki OSP, a także środki finansowe dla prężnie rozwijającego się Koła Gospodyń Wiejskich w Ładzyniu trafiły do gminy Stanisławów już pod koniec zeszłego roku.

 

Nowy wóz dla OSP

Samochód został wyposażony w najwyższej jakości sprzęt, mający usprawnić pracę strażaków i poprawić komfort ich pracy. Zakup auta został współfinansowany z trzech źródeł. W ramach programu „Wspierania gmin w zakupie pojazdów ratowniczo-gaśniczych”, władze Mazowsza przekazały 100 tys. zł. Wkład gminy Stanisławów to kolejne ponad 178 tys. zł, zaś pozostałe środki pochodziły z Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Całkowity koszt pojazdu wyniósł przeszło 838 tys. zł.

 

Samorząd wspiera Koła Gospodyń Wiejskich

W ramach doposażania kół gospodyń wiejskich, władze województwa przekazały 4,5 tys. zł dla KGW w Ładzyniu. Za te pieniądze gospodynie kupiły nowoczesną kuchenkę z wbudowanym piekarnikiem, która ułatwi kultywowanie lokalnych tradycji kulinarnych.

Koło Gospodyń Wiejskich w Ładzyniu powstało 23 maja 2019 r i liczy obecnie 37 członków. Dzięki dużej aktywności, koło cieszy się coraz większym uznaniem wśród mieszkańców. Nawet w trudnym 2020 r. udało się zrealizować wiele ciekawych projektów. Członkowie koła zaangażowali się w przygotowywanie palmy wielkanocnej i wieńca dożynkowego, przeprowadzili zbiórkę karmy dla psów, zorganizowali spotkanie integracyjnego dla dzieci z Ładzynia oraz wykonywali stroiki świąteczne i ozdoby choinkowe. A w tym roku, właśnie dzięki Kołu Gospodyń Wiejskich w Ładzyniu, uczestnicy 29. finału WOŚP mogli posilać się pysznymi pierogami.

­– Bardzo się cieszę, że władze gminy Stanisławów ciągle zabiegają o poprawę bezpieczeństwa i komfortu  swoich mieszkańców. Zarówno nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, jak również nowoczesne wyposażenie kuchenne dla prężnie rozwijającego się Koła Gospodyń Wiejskich przyczynią się do rozwoju całej lokalnej społeczności – podkreślała Janina Ewa Orzełowska.

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 208

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.