Aktualności
Wsparcie dla OSP Wilga
2021.02.05 10:40 , aktualizacja: 2021.02.05 10:49
Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Cztery komplety umundurowania bojowego trafiły do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wildze (pow. garwoliński). To kolejne wsparcie dla druhów przekazane przez władze Mazowsza. Sprzęt przekazała członek Zarządu Janina Ewa Orzełowska.
Sprzęt do zadań specjalnych
Ochotnicy z jednostki OSP w Wildze otrzymali wsparcie od Samorządu Województwa Mazowieckiego w postaci czterech kompletów umundurowań bojowych, które wspomogą ich podczas wykonywania akcji ratowniczo-gaśniczych. W skład tego sprzętu wchodzi: kurtka i spodnie, buty gumowe, hełm strażacki, latarka oraz specjalne rękawice. Sprzęt w całości został sfinansowany ze środków województwa mazowieckiego.
Umundurowanie na ręce wiceprezesa OSP Wilga druha Andrzeja Głowali przekazała członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska. W spotkaniu uczestniczyły również wójt gminny Wilga Bogumiła Głaszczka, przewodnicząca rady gminy Agnieszka Nagadowska i wójt gminy Stanisławów Kinga Sosińska.
Samorząd wspiera bohaterów
– Kolejny raz należy podkreślić udaną współpracę władz lokalnych, przedstawicieli OSP i władz Mazowsza w kwestii pozyskiwania środków na wsparcie naszych dzielnych strażaków. Doposażanie OSP to jedno z głównych zadań władz Mazowsza. Druhowie bardzo często są pierwsi na miejscu zagrożenia, dlatego też ciągle musimy dbać o ich bezpieczeństwo i komfort pracy – podkreślała Janina Ewa Orzełowska.
Samorząd Mazowsza od lat konsekwentnie udziela wsparcia strażakom ochotnikom. W latach 2006–2020 Samorząd Województwa Mazowieckiego przekazał w sumie 118 mln zł, m.in. na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych, łodzi motorowych, pomp i motopomp, rożnego typu pił, agregatorów, drabin pożarniczych, systemów selektywnego alarmowania, aparatów powietrznych, zestawów ratownictwa medycznego, pontonów, defibrylatorów, masztów oświetleniowych. To także środki pomocowe na strażnice, umundurowania, dofinansowanie specjalistycznych szkoleń z obszaru ratownictwa drogowego i medycznego. W trudnym czasie pandemii jednostki otrzymały także materiały do przeciwdziałania COVID–19 za kwotę ponad 7,5 mln zł. Dzięki wsparciu samorządu województwa wiele jednostek OSP dołączyło także do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, który łączy OSP i PSP.
Liczba wyświetleń: 261
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.