Aktualności

Chorwackie zmagania mazowieckich kolarzy

2021.03.03 13:10 , aktualizacja: 2021.03.04 15:39

Autor: Karol Dziambor, rzecznik prasowy Mazowsze Serce Polski Team, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

Trzech kolarzy podczas wyścigu, wszyscy są w barwach drużyny Mazowsza Po czterech startach na...
Marek Rutkiewicz udziela wywiadu. Patrzy się przed siebie i uśmiecha się. Jest w czapce kolarskiej, a na czole ma załozone okulary kolarskie Marek Rutkiewicz, nowy...

Kolarze Mazowsze Serce Polski Team stanęli do walki w dwóch chorwackich klasykach – Porec Trophy (1.2) oraz Umag Trophy (1.2).

 

Po czterech startach na terenie Turcji, kolarze Dariusza Banaszka przenoszą się do Chorwacji, w której powalczą o kolejne punkty do rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Oprócz Porec Trophy (wyścig 3 marca), wystartują jeszcze 7 marca w Umag Trophy.

 

Estończyk w mazowieckiej drużynie

W barwach nowej drużyny zadebiutuje Mihkel Räim – najnowszy nabytek mazowieckiej drużyny. Estończyk jeszcze rok temu jeździł na poziomie WorldTour.

 – Za mną dość chaotyczne przygotowania, więc nie narzucam na siebie dużej presji. Chcę zapoznać się z drużyną oraz przyzwyczaić się do nowego sprzętu. Jeżeli pojawi się okazja, powalczę o dobry wynik, ale jeżeli zobaczę, że ktoś z drużyny jest mocniejszy ode mnie, to pomogę mu w odniesieniu zwycięstwa. Wierzę, że znajdziemy w tym równowagę – tłumaczył Mihkel Räim.

Chorwackie wyścigi będą także okazją do debiutu w nowej roli dla Marka Rutkiewicza. Popularny „Rutek” od tego sezonu jest dyrektorem sportowym w Mazowsze Serce Polski Team.

 – 3 marca zaczęliśmy kampanie wyścigów w Chorwacji. Pierwszy z wyścigów to Umag Trophy – wyścig rozgrywany na rundach z niewielkim podjazdem. W ostatnich latach przyjeżdżała na metę duża grupa, dlatego skład dobraliśmy pod tym kątem. W barwach Mazowsze Serce Polski na Umag Trophy wystartują: Alan Banaszek, Mihkel Raim, Norbert Banaszek, Jakub Kaczmarek, Tobiasz Pawlak i Adrian Kurek – komentował Marek Rutkiewicz. – Mihkel Raim jest nowym zawodnikiem i jeszcze nie startował w tym sezonie. Do końca nie wiemy na co go stać, natomiast Alan już pokazał się z bardzo dobrej strony na wyścigach w Turcji, dlatego drużyna na wyścig będzie ustawiona pod tych dwóch zawodników – dodał.

Liczba wyświetleń: 101

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.