Aktualności

Podziękowania dla Pani Dyrektor!

2021.02.26 13:40 , aktualizacja: 2021.03.09 14:30
Autor: Agnieszka Pielat, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Kobieta z bukietem róż Hanna...

Po blisko trzech dekadach bycia Dyrektorem prowadzonego, przez samorząd województwa Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie Hanna Długoszewska-Nadratowska przeszła na emeryturę. Pracownicy uroczyście pożegnali swoją zwierzchniczkę.

 

Szanowany specjalista…

Hanna Długoszewska-Nadratowska jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku i Podyplomowego Studium Muzeologicznego w Sekcji Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Instruktorką plastyki w Wojewódzkim Domu Kultury w Ciechanowie była w latach 1979–1984, we wrześniu 1984 r. rozpoczęła pracę w Muzeum Okręgowym w Ciechanowie (dziś Muzeum Szlachty Mazowieckiej). Od 1992 r. pełniła funkcję dyrektora tej placówki. To pod jej kierownictwem muzeum rozwinęło się, i osiągnęło dzisiejszy, ceniony poziom. Hanna Długoszewska-Nadratowska została uhonorowana m.in Srebrnym Krzyżem Zasługi i odznaką Zasłużony Działacz Kultury.

 

… i ceniony dyrektor

Po 29 latach urzędowania na stanowisku dyrektora placówki Hanna Długoszewska-Nadratowska przechodzi na emeryturę. To szczególny dzień dla historii całego miasta, ponieważ pod Jej kierownictwem muzeum stało się jednym z ważniejszych punktów na mapie kulturalnej Ciechanowa, oferując mieszkańcom i turystom wiele atrakcji. To także dzięki Jej zaangażowaniu placówka powiększyła się o nowe oddziały.

Podczas uroczystego pożegnania z pracownikami nie zbrakło, kwiatów, podziękowań i życzeń na przyszłość.

– Pani Hanno, emerytura to nowy etap w życiu człowieka, życzymy aby ten nowy czas był pełen pasji i radości, żeby udało się Pani zrealizować wszystkie zamierzenia. Życzymy też zdrowia, które jest tak bardzo potrzebne i spełnienia wszystkich marzeń. Wyrażamy także nadzieję, że nie zapomni Pani o nas i podobnie jak my wszyscy, będzie dobrze wspominać spędzone wspólnie chwile – napisali w mediach społecznościowych pracownicy Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie.

Liczba wyświetleń: 75

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.