Aktualności

Nowy wóz bojowy dla OSP w Jedlni-Letnisko

2021.03.05 15:25

Autor: Tomasz Rojek, Wprowadzenie: Agnieszka Bogucka

Kobieta i dwóch mężczyzn w maseczkach ochronnych na twarzach siedzą za stołem. Na blacie leżą rozłożone dokumenty. Za plecami siedzących stoją banery z logotypem wodzwództwa i gminy. Umowę przekazania nowego...

Dzięki środkom z samorządu Mazowsza oraz gminy strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedlni-Letnisko (powiat radomski) mogą się cieszyć nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym.

 

Umowę przekazania nowego sprzętu podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz wójt Piotr Leśnowolski. Podczas uroczystości związanych z powitaniem pojazdu druhowie z OSP podziękowali im za ogromną pomoc i zaangażowanie w sprawę pozyskania wozu.

– Jestem strażakiem OSP w Radomiu i doskonale rozumiem potrzeby jednostki. Przy pomocy dobrego wyposażenia druhowie mają większe szanse na skuteczne przeprowadzenie akcji ratowniczych – podkreślił wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 

Samorząd województwa przeznaczył na zakup 100 tys. zł, zaś Rada Gminy wraz z wójtem przekazali 301 tys. zł. W tym roku w budżecie Mazowsza planowane jest przeznaczenie na potrzeby Ochotniczych Straży Pożarnych jeszcze 20 mln zł.

Liczba wyświetleń: 63

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.