Aktualności

Samorząd Mazowsza wspiera strażaków – pomoc dla OSP Sadowne i OSP Zarzetka

2021.03.15 14:10 , aktualizacja: 2021.03.15 14:15
Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Na stole leżą hełmy, buty i mundyre strażackie, w tle uczestnicy spotkania Ze strażakami spotkała się...

Samorząd województwa nie ustaje w dofinansowaniu Ochotniczych Straż Pożarnych z Mazowsza. Tym razem wsparcie popłynęło do dwóch jednostek z powiatu węgrowskiego: OSP Sadowne i OSP Zarzetka. Ze strażakami spotkała się członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Specjalistyczny ubiór to podstawa

Ze środków budżetu województwa mazowieckiego zostały zakupione specjalistyczne komplety ubrań z butami i hełmami. Wartość przekazanego umundurowania to koszt 38 tys. zł.

– Bezpieczeństwo i komfort pracy mazowieckich strażaków ochotników jest dla nas bardzo ważne, dlatego nie zaprzestajemy w dofinansowaniu naszych jednostek. W swojej służbie na rzecz drugiego człowieka musicie Państwo czuć się przede wszystkim bezpieczni i mam nadzieję, że nowe umundurowanie Wam to zapewni. Jestem pełna podziwu dla Waszej odwagi i wzorowej postawy. Dziękuję za każdy dzień pracy, jako Samorząd Województwa Mazowieckiego w miarę możliwości będziemy Was wspierać w strażackich działaniach – zwróciła się do druhów członek zarządu Elżbieta Lanc.

Konkretne wsparcie

W tym roku na pomoc dla jednostek OSP z budżetu Mazowsza zostanie przeznaczone 20 mln zł. Wsparcie obejmuje zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych, specjalistycznego sprzętu i ubrań strażackich. W ramach pozyskanych środków jednostki mogą również wyremontować bądź zmodernizować swoje strażnice.

Liczba wyświetleń: 264

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.