Aktualności

Milion dla działkowców

2021.03.19 15:00 , aktualizacja: 2021.03.19 15:20
Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
tekst: Samorząd Mazowsza przeznaczył 1 mkn zł dla działkowców Mazowiecki Instrument...

Wymiana oświetlenia, naprawa ogrodzeń oraz zakup sprzętu ogrodniczego – to inwestycje, które już niebawem zostaną zrealizowane na terenie mazowieckich ogródków działkowych w ramach programu MIAD 2021. Samorząd województwa mazowieckiego na ten cel przeznaczył 1 mln zł. Nabór wniosków trwa do 30 kwietnia br.

 

Mazowiecki Instrument Aktywizacji Działkowców (MIAD) to program wsparcia samorządu województwa mazowieckiego. Ma pomóc działkowcom w realizacji ważnych dla nich inwestycji w ogródkach działkowych. To ważne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, seniorów i osób niepełnosprawnych – podkreśla marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

– Coraz częściej szukamy miejsc oddechu i spokoju. W czasie pandemii wielu Mazowszan doceniło rolę ogródków działkowych. Obecnie ROD-y są miejscem spotkań dla rodzin i rekreacji. Środkami z budżetu Mazowsza chcemy pomóc w remontach i unowocześnianiu tych zielonych miejsc. Na ten cel przeznaczymy milion złotych z budżetu województwa – podkreśla marszałek.  

 

Do 40 proc. dofinansowania

 

Działkowcy mogą liczyć nawet na 40 proc. dofinansowania do kosztów swojej inwestycji. Maksymalna kwota wsparcia dla jednego projektu to 10 tys. zł. Wnioski do programu mogą składać jednostki samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego. Podmioty mogą złożyć maksymalnie po jednym wniosku na każdy ROD znajdujący się na ich terenie.

W ubiegłym roku w ramach programu dofinansowano 78 projektów. Ponad 600 tys. zł przeznaczono m.in. na remont świetlic, instalację monitoringu, wymianę ogrodzeń oraz modernizację budynków administracji ogródków działkowych.

 

Program cieszy się coraz większym zainteresowaniem – zaznacza członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

– Działkowcy są bardzo aktywni. Chętnie przez swoje samorządy sięgają po wsparcie na swoje projekty. W zeszłym roku udało się zrealizować m.in.: wymianę dachu na Domu Działkowca w Garwolinie, modernizację instalacji elektrycznej na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „MILANÓWEK” czy naprawę drogi dojazdowej do działek ROD Bemowo w Ostrołęce – dodaje członek zarządu województwa mazowieckiego.

 

Więcej informacji oraz potrzebne formularze można znaleźć na stronie internetowej www.mazovia.pl

 

Liczba wyświetleń: 589

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.