Aktualności

Maluchy z Ciechanowa dostaną nowe przedszkole

2021.03.26 13:00 , aktualizacja: 2021.03.26 15:13

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Dwóch mężczyzn w garniturach siedzi przy stole Krzysztof Kosiński i Adam...
  • Wizualizacja przedszkola w trzech rzutach Placówka będzie zbudowana w...
  • Grupa ludzi w maseczkach pozuje do pamiątkowego zdjęcia Podpisano umowę na budowę...

Młodzi mieszkańcy Ciechanowa, dzięki wsparciu władz Mazowsza, będą uczęszczać do nowego przedszkola, zbudowanego w nowoczesnej, niskoemisyjnej technologii modułowej. Bezpieczna, przestronna i przyjazna dla najmłodszych placówka powstanie w dzielnicy Żuławy. Projekt dofinansowano kwotą 4 mln zł.

 

Nowocześnie i ekologicznie

Marszałek Adam Struzik i wicemarszałek Wiesław Raboszuk podpisali z prezydentem Ciechanowa Krzysztofem Kosińskim umowę na budowę nowoczesnej placówki przedszkolnej.

Mający ponad 1000 m² powierzchni  obiekt powstanie na niezabudowanej działce miejskiej o powierzchni blisko 5 tys. m², przy ul. Szwanke. Będzie wybudowany w nowoczesnej, niskoemisyjnej technologii modułowej. Inwestycja otrzymała wsparcie w wysokości 4 mln zł w ramach Instrumentu Wsparcia Zadań Ważnych dla Równomiernego Rozwoju Województwa Mazowieckiego.

 

– Budowa takiego obiektu to przedsięwzięcie, które daje konkretne korzyści zarówno „tu i teraz”, jak i w przyszłości. Wspieramy inicjatywy tworzenia na Mazowszu nowoczesnej infrastruktury edukacyjnej. To zaplecze dla wielu korzystających z niej dzieci, które mogą rozwijać się w przyjaznej, pozbawionej barier architektonicznych, funkcjonalnej przestrzeni, ale też wsparcie dla pracujących rodziców i opiekunów – podkreśla wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

 

Pomocna dłoń władz Mazowsza

Instrument Wsparcia Zadań Ważnych dla Równomiernego Rozwoju Województwa Mazowieckiego to dla samorządów szansa realizacji kluczowych inwestycji.

 

– Chcemy w ten sposób pomóc samorządom w realizacji inwestycji, których same, z uwagi na swoje możliwości finansowe, nie byłyby w stanie sfinalizować. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że budowa infrastruktury drogowej, szkół, przedszkoli czy obiektów sportowych to projekty bardzo potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców, ale niestety są bardzo kosztowne. Żeby powstały, nie wystarczą dobre chęci. Potrzebne są pieniądze, a budżety miast, gmin czy powiatów nie są z gumy. Dlatego pomagamy – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Liczba wyświetleń: 162

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.