Aktualności

4 mln zł na tunel w Celestynowie

2021.03.30 15:10 , aktualizacja: 2021.04.07 12:44

Autor: Kamil Goc, Wprowadzenie: Dorota Mądral

Banknoty 100 złotowe rozłożone w formie wachlarza. Samorząd Mazowsza wsparł...

Samorząd Województwa Mazowieckiego wsparł kwotą 4 mln zł budowę tunelu pod linią kolejową w gminie Celestynów (pow. otwocki), znajdującą się w ciągu ulicy Jankowskiego.

 

Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania w ciągu ulicy Jankowskiego w Celestynowie to bardzo wyczekiwana inwestycja, która w znaczący sposób poprawi bezpieczeństwo kierowców oraz pieszych. Celestynów, który powstał przy linii Kolei Nadwiślańskiej wytyczonej w drugiej połowie XIX w., jest bowiem przedzielony torami, co powoduje wiele uciążliwości dla mieszkańców. Tunel w ciągu ulicy Jankowskiego znacznie usprawni komunikację między obiema częściami miejscowości. Inwestycja będzie kosztować w sumie ponad 30 mln zł, z czego 4 mln zł dołożył samorząd Mazowsza.

 

„Składamy podziękowania dla Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika oraz całego Zarządu Województwa Mazowieckiego, jak i Sejmiku Województwa Mazowieckiego za przyznanie dofinansowania. Serdeczne podziękowania za udzielone wsparcie kierujemy także do Pani Poseł na Sejm RP Bożeny Żelazowskiej oraz wszystkim zaangażowanym w sprawę.” – piszą włodarze na stronie internetowej gminy.

Dofinansowanie pochodzi z programu Instrument Wsparcia Zadań Ważnych Dla Równomiernego Rozwoju Województwa Mazowieckiego. Budowa tunelu jest współrealizowana z PKP PLK SA (wkład ponad 13 mln zł), oraz Powiatem Otwockim (2,5 mln zł).

 

Liczba wyświetleń: 75

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.