Aktualności

Mazowsze walczy z pandemią

2021.03.23 13:30

Autor: oprac. Urszula Sabak-Gąska, Wprowadzenie: Urszula Sabak-Gąska

w regionie płockim placówki...

Mieszkańcy Mazowsza dzięki wsparciu samorządu województwa podejmują oddolnie inicjatywy walki z pandemią. Stało się to możliwe dzięki uchwale podjętej przez zarząd województwa 2 lutego w sprawie pomocy finansowej na przedsięwzięcia zwalczające COVID-19.

 

Zarząd Województwa Mazowieckiego na posiedzeniu 2 lutego 2021 r. podjął uchwałę w sprawie udzielenia dofinansowania na zwalczanie, przeciwdziałanie lub usuwanie skutków epidemii COVID-19, w obszarze „Porządek i bezpieczeństwo publiczne” w 2021 roku. W ramach uchwały ogłoszono otwarty konkurs ofert. Do realizacji przyjęto 88 z nich. Łączna pula dofinansowania wyniosła 1 mln zł.

 

10 tys. dla Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jakubów na walkę z pandemią

Jednym z beneficjentów zostało Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Jakubów (powiat miński). Zgłoszone w konkursie przedsięwzięcie polegało na skompletowaniu 100 pakietów ochrony osobistej i dostarczenie ich seniorom. W skład pakietu wchodziły: maseczki wielokrotnego użytku, płyn do dezynfekcji, mydło antybakteryjne, maseczki jednorazowe oraz ulotki informacyjno-edukacyjne o zagrożeniu COVID-19.

 

Razem przeciwko Covid-19

W Płocku Towarzystwo Techniczne zorganizowało akcję ,,RAZEM MÓWIMY STOP COVID-19”. Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego w regionie płockim placówki oświatowe, parafie oraz mieszkańcy otrzymali środki ochronne (maseczki jednorazowe, mydełka antybakteryjne, płyny do dezynfekcji) niezbędne w skutecznej pandemicznej profilaktyce.

Środki ochrony osobistej do placówek dostarczał dyrektor płockiej delegatury urzędu marszałkowskiego Tomasz Kominek wspólnie z Anną Derlukiewicz radną Płocka, Piotrem Gryszpanowiczem prezesem stowarzyszenia Towarzystwo Techniczne w Płocku i Cezarym Supłem prezesem zarządu Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP Płock.

Liczba wyświetleń: 56

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.